Zwycięstwo w Olsztynie! « Skorpion Polkowice


Zwycięstwo w Olsztynie!


15 maj 2011
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

7 i 8 maja 2011 r. odbyły się dwie ogólnopolskie imprezy sportowe, w których uczestniczyli zawodnicy Integracyjnego Klubu Sportowego Skorpion Polkowice.

7 maja br. w Konopiskach koło Częstochowy odbył się Ogólnopolski Maraton Kolarski „O Puchar Wójta Gminy Konopiska” natomiast 8 maja br. Ogólnopolski Maraton Kolarski „O Puchar Wójta Gminy Olsztyn”.
W wyścigu wzięło udział wielu zawodników z klubów sportowych z całej Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.

Wyścigi maratonów kolarskich rozgrywane były po szosach Jury Krakowsko-Częstochowskiej w dwóch etapach: jazdy indywidualnej na czas i wyścigu ze startu wspólnego.

Na trasę jazdy indywidualnej zawodnicy byli wypuszczani co jedną minutę. Natomiast do wyścigu ze startu wspólnego w grupach w poszczególnych kategoriach wiekowych. Jazda indywidualna na czas kończyła się przed południem.

W Konopiskach Grzegorz Pytlak zajął ogólnie II miejsce, tracąc do pierwszego zawodnika 2 sekundy. Zrewanżował się jednak w drugim dniu ścigania gdzie w Ogólnopolskim Maratonie Kolarskim „O Puchar Wójta Gminy Olsztyn” wygrał jazdę indywidualną na czas zajmując w ogólnej klasyfikacji kat. M1 (30-39 lat) I miejsce.

To już kolejny start w tym roku zawodników Skorpiona, którzy traktują każde zawody jako cykl przygotowań do najważniejszego startu MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW w JEŹDZIE INDYWIDUALNEJ NA CZAS i JEŹDZIE DWÓJKAMI NA CZAS, które odbędą się w dniach 21-22 maja 2011 r. w okolicach Torunia.

Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!