Złote otwarcie sezonu strzeleckiego « Skorpion Polkowice


Złote otwarcie sezonu strzeleckiego


23 lut 2016
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

20g-gold-250W dniach 19-21 lutego obyły się międzynarodowe zawody pod nazwą „Wielki Puchar Kaczawy 2016”. Zawody składały się z dwóch strzelań, gdzie suma wyników dawała miejsce, w sumie w 8 kategoriach Pistolet: juniorki, juniorzy, seniorki, seniorzy oraz tak samo w Karabinie. Z każdej z wymienionych 4 kategorii pierwsze 4 osoby wchodziły do Super Finału (osobno karabinowego i pistoletowego), gdzie można było wygrać za pierwsze trzy miejsca sztabkę złota odpowiednio 20g, 15g, i 10g za 1, 2 i 3 miejsce. W tym roku pierwszy raz dodatkowo do Super Finału pistoletowego wchodziła najlepsza osoba z osób z niepełnosprawnością.

Nasz klub wystawił w tych zawodach dwóch zawodników Joannę Panter i Filipa Rodzika. Nasza zawodniczka z wynikiem 361 uplasowała się na 8 miejscu co niestety nie pozwoliło jej wziąć udziału w Super Finale. Więcej szczęścia miał Filip Rodzik, któremu udało się w drużynie wraz z kolegami z kadry Szymonowi Sowińskiemu i Sławomirowi Okoniewskiemu uzyskać wynik wyższy od drużynowego Rekordu Polski. Co więcej wystąpił on również w Super Finale w raz z najlepszymi pełnosprawnymi kolegami i koleżankami z kraju i z zagranicy. Zawodników było w sumie 17 i po każdym strzale (nie sumując strzałów) przez pierwszych pięć strzałów odpadało po 2 zawodników, potem po każdym strzale odpadał jeden zawodnik, aż do pozostania 3 zawodników, którzy strzelając 3 sumowane strzały ustalili miejsca od 1 do 3.

Nikt nie spodziewał się, że finał będzie tak emocjonujący. Po pierwszym nieudanym strzale nasz zawodnik powinien odpaść, ale okazało się, że komputerowy system elektroniczny SIUS, który podaje wyniki z dokładnością do dziesiętnych punktu, został źle włączony. Na niektórych stanowiskach punkty wyświetlały się bez punktów dziesiętnych. Sędzia główny prowadzący Super Finał zdecydował o korekcie błędu i powtórzeniu pierwszego strzału. Filip dostał kolejną szansę. Wiedział, że jak teraz jej nie wykorzysta więcej już ich nie otrzyma. Zaczął jednym z lepszych strzałów 10,1. Strzelał cały czas na wysokim poziomie, ciągle trzymając się w czołówce. Każdy kolejny strzał przybliżał go do pozostania w pierwszej trójce. I stało się. Nasz zawodnik został jednym z trzech, którzy będą walczyć o wielkość sztabki. Po pierwszym, dobrym strzale 10,1 wysunął się na prowadzenie, kolejny 9,4 sprawił że spadł na 2 miejsce ze stratą 3 dziesiątych punkt do 1 miejsca i przewagą 1 dziesiętnej nad 3 miejscem. Ostatni strzał 9,8 wystarczył, aby wygrać gdyż rywale pod dużą presją strzelili dużo gorsze wyniki. Filip Rodzik wygrał Super Finał wygrywając największą sztabkę złota.

Złoty początek sezonu, mamy nadzieję że i koniec będzie złoty, gdzie nasz zawodnik w konkurencjach P1 i P4 zmierzy się z resztą Świata na Igrzyskach Paraolimpijskich w RIO.

DSC_0478 IMG_5173 IMG_5174siusy