Zawodnik Skorpiona na podium w „Memoriale Siemińskiego” « Skorpion Polkowice

Zawodnik Skorpiona na podium w „Memoriale Siemińskiego”

8 maj 2010
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

memorial_Sieminskiego2_35Zawodnik grupy DHL-Author Wojciech Ziółkowski wygrał w niedzielę 2 maja XI Memoriał Romana Siemińskiego. Wyścig odbył się na 10-kilometrowej rundzie w okolicach Grodziska Mazowieckiego. Ziółkowski wygrał po skutecznym finiszu z czteroosobowej grupy czołowej, która miała na mecie 19 sekund przewagi nad peletonem.

Już na pierwszych kilometrach trasy zaatakował Marek Rutkiewicz (Mróz) w towarzystwie Daniela Chądzyńskiego (Daniello). Dwójka prowadzących została doścignięta po kilkunastu kilometrach ale wkrótce na czele znalazła się kolejna grupka, złożona z czterech kolarzy. Dość szybko uzyskali około minuty przewagi nad peletonem. W końcówce główna grupa przyspieszyła, ale uciekinierom udało się dotrzeć do mety przed pościgiem.

Końcówkę popisowo rozegrali dwaj znajdujący się w ucieczce zawodnicy DHL-Author. Najstarszy kolarz zawodowego peletonu, 43-letni Radosław Romanik wypracował idealną pozycję do finiszu swemu młodemu koledze Wojciechowi Ziółkowskiemu, a ten nie zmarnował takiej okazji. Drugi na mecie był Dariusz Woźniak (Skorpion Polkowice), trzeci Damian Pińczuk (Chrobry Felt Głogów), a czwarty Romanik.

Na starcie imprezy, poświęconej pamięci znakomitego w latach czterdziestych kolarza, później wieloletniego działacza sekcji kolarskiej warszawskiej Legii, stanęło 60 zawodników, dla których wyścig był okazją rewanżu po sobotnim Memoriale Trochanowskiego.