Zawodnik Skorpiona Mistrzem Europy « Skorpion Polkowice


Zawodnik Skorpiona Mistrzem Europy


29 paź 2013
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOd 20 do 25 października w hiszpańskim Alicante odbywały się mistrzostwa Europy w strzelectwie sportowym niepełnosprawnych. W imprezie wystąpiło blisko 200 zawodników z 34 krajów w tym 6 Polaków. W zawodach brały też udział reprezentacje krajów spoza Europy np. Australii czy Nowej Zelandii. Dolny Śląsk reprezentował Filip Rodzik, zawodnik Skorpiona Polkowice.

W czwartek 24.10 w konkurencji pistolet pneumatyczny mężczyzn (P1) Filip wszedł do finałowej ósemki, by po wyrównanym finale zająć I miejsce i uzyskać tytuł mistrza Europy.
– To była bardzo zacięta walka. W przed ostatnim strzale ciągle prowadził Sławek, a ostatni strzał 10,7 zadecydował o moim zwycięstwie – komentuje Filip Rodzik.

II miejsce i srebrny medal także powędruje do Polski, gdyż wystrzelał go Sławomir Okoniewski ze Startu Szczecin. Trzeci Polak w tej konkurencji zajął 37 miejsce.
Duży wkład w sukces Filipa ma Urząd Marszałkowski województwa dolnośląskiego, który ufundował klubowi pistolet, z którego Filip wystrzelał złoty krążek.

To już kolejny międzynarodowy sukces Filipa w tym roku. W kwietniu podczas Pucharu Świata w Szczecinie w konkurencji FTP Filip wystrzelał brązowy medal.

Na co dzień poza treningami Filip zajmuje się działalnością społeczną (wspiera innych niepełnosprawnych) oraz trenerską. Samodzielnie prowadzi dwie grupy niepełnosprawnych strzelców (karabiniarzy i pistoleciarzy) z terenu dolnego śląska, oraz wspólnie ze swoim trenerem Marcinem Zarzyckim prowadzi treningi dla polkowickiej młodzieży. Skorpion Polkowice nie posiada własnych obiektów strzeleckich. Klub Korzysta z gościnności Gimnazjum nr 1 gdzie w piwnicy Filip wspólnie z strażnikami miejskimi zbudowali prowizoryczną strzelnicę pneumatyczną, na której od 2010 roku odbywają się regularne treningi. Obecnie na treningi uczęszczają także słuchacze Polkowickiego Uniwersytetu III wieku. Począwszy od poniedziałku 28października Filip wraca do swoich codziennych zajęć, wtedy też poprowadzi pierwszy po prawie dwu tygodniowej przerwie trening z młodzieżą.

Wywiad z Filipem można obejrzeć na stronie Telewizji Polkowickiej