Zawodnicy Skorpiona w Tour of Belgium! « Skorpion Polkowice


Zawodnicy Skorpiona w Tour of Belgium!


20 maj 2009
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

tandemkleinW dniach 21-24 maja odbędzie się wyścig etapowy dookoła Belgii. Wyścig ma rangę Pucharu Europy. Wezmą w nim udział zawodnicy na co dzień reprezentujący barwy Skorpiona Polkowice – Mariusz Mazur (zawodnik) i Janusz Pytlak (pilot tandemu kolarskiego).

Tour of Belgium jest wyścigiem dla osób niewidomych i niedowidzących. W pierwszym wyścigu zorganizowanym w 1987 udział wzięło 17 drużyn z 3 krajów. Od tego czasu zainteresowanie wyścigiem z roku na rok było coraz większe. Rok 1999 był rekordowy. W imprezie udział wzięły 53 tandemy z 12 krajów.

Tour of Belgium jest dobrze znanym sportowym wydarzeniem w różnych krajach.

Na przełomie lat 80 i 90 w wyścigu rywalizowali przede wszystkim Belgowie, Holendrzy i Francuzi. Więcej drużyn, nie tylko europejskich, dołączyło do rywalizacji w latach 90. W ostatnich latach wyróżniali się zawodnicy kanadyjscy. W 2002 po raz pierwszy w wyścigu udział wzięli Norwegowie.

Obecnie w wyścigu dominują zawodnicy hiszpańskiej drużyny Once – Team. Ci młodzi zawodnicy są profesjonalnie szkoleni i trenują razem przez kilka miesięcy w roku.

Po każdym etapie zwycięzcy są honorowani upominkami i kwiatami a liderzy klasyfikacji generalnej i punktowej ubierają żółtą i zieloną koszulkę. Każdy etap składa sie z 2 krótkich odcinków.
Po każdym etapie wyniki są dostępne w języku Brailla.

Dla naszych zawodników jest to pierwsza impreza tej rangi. Trzymamy za nich kciuki!