Zawodnicy Skorpiona coraz lepsi! « Skorpion Polkowice


Zawodnicy Skorpiona coraz lepsi!


17 paź 2013
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

IMG_8481W miony weekend 12-13 października w Drzonkowie podczas Lubuskiego Pucharu Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym 5 zawodników naszego stowarzyszenia zmagało się z reprezentantami z najlepszych klubów w Polsce. Dwóch z nich, a dokładnie Filip Rodzik i Konrad Czajkowski zaprezentowali wysoką formę.

W konkurencji P1 do finału wchodziły tylko 4 osoby z 14 osób z Polski. W tej czwórce znaleźli się dwaj nasi zawodnicy. Filip Rodzik zajął pierwsze miejsce, Sławomir Okoniewski Start Szczecin drugie, Sławomir Piszczoła Start Szczecin trzecie i Konrad Czajkowski czwarte. Pierwsza trójka zawodników to Kadra Polski, która jedzie w ten piątek na Mistrzostwa Europy do Hiszpanii. Finał strzelany zgodnie z nowymi zasadami był liczony od zera. Wielkim zaskoczeniem wszystkich obecnych był fakt, że po pierwszych strzałach Konrad Czajkowski wysunął się na prowadzenie. Mimo wielkich towarzyszących mu emocji udało mu się utrzymać w czołówce ostatecznie zajmując 3 miejsce i pokonując Sławomira Piszczołę. Filip Rodzik ostatecznie zajął drugie miejsce tuż za Sławomirem Okoniewskim.
– To moje pierwsze tak duże osiągnięcie, nie dość, że dostałem się do finału jako jeden z 4 najlepszych strzelców w Polsce to jeszcze udało mi się zająć 3 miejsce w finale. Dzięki dofinansowaniu na treningi jakie otrzymaliśmy z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz Urzędu Marszałkowskiego i broni przekazanej nam przez Urząd Marszałkowski możemy dalej rozwijać się i strzelać coraz lepiej godnie reprezentując Dolny Śląsk. Mam nadzieję, że forma dopisze mi również podczas Mistrzostw Polski, które odbędą się 8-10 listopada i powalczę tam o medal – komentuje Konrad Czajkowski
Cieszymy się również z zajętego 11 miejsca przez debiutanta Krzysztofa Bech, który dołączył do naszej sekcji po Integracyjnym Pikniku Strzeleckim.

Trzymamy również kciuki za Filipa Rodzika, który zaprezentował b. wysoką formę podczas konkurencji strzelając aż 569 punktów (przypominamy, że zawodnik który wszedł do finału na Paraolimpiadzie w Londynie na 1 miejscu strzelił 568 punktów). Nie mniej jednak prócz wejścia do finału po zmianie przepisów trzeba strzelić jeszcze równie dobry, jeśli nie lepszy, 20 strzałowy finał liczony od zera. Nasz zawodnik podczas zawodów strzelił dobrze, lecz nie na tyle, aby zająć pierwsze miejsce. Napawa optymizmem to, iż dwa dni przed zawodami podczas treningowego finału na zgrupowaniu kadry strzelił 198,0 (dotychczasowy Rekord Europy to 195,1).

Więcej zdjęć w na FB tutaj.