Zabrakło Szczęścia « Skorpion Polkowice


Zabrakło Szczęścia


16 mar 2018
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

W minioną sobotę 10 marca w Rawiczu troje naszych zawodników w składzie: Filip Rodzik, Joanna Panter i Jakub Machowicz brało udział w Mistrzostwach Wielkopolski w strzelaniu z broni pneumatycznej.

Cała trójka pojechała na te Mistrzostwa zwarta i gotowa zdobyć czołowe miejsca. Niestety los płata czasem figla i już przy starcie pierwszego, najmłodszego zawodnika, Jakuba Machowicza, dał się we znaki. Okazało się, że pistolet miał awarię i niestety po licznych próbach jego naprawy Kuba musiał strzelać z zapasowej broni. W strzałach próbnych zdołał oddać jedynie dwa strzały, przez co nie zdążył się przyzwyczaić do innej broni oraz jej ustawić. Cała ta sytuacja przysporzyła naszemu zawodnikowi dodatkowego stresu, co również miało wpływ na jego wynik. Ostatecznie Kuba z wynikiem 332 punkty zajął 9 miejsce z mężczyzn w kategorii wiekowej młodzików. Porównując jego wyniki z treningów oraz wyniki najlepszych zawodników śmiało można powiedzieć, że miał szansę na czołowe miejsce, gdyby nie ta awaria.
W kolejnej zmianie strzelała Joanna Panter i Filip Rodzik. Oboje zaczęli bardzo dobrze bo serią 95, potem jednak mieli oboje chwilę słabości. Joanna strzeliła dwie kolejne serie słabo drugą 90 i trzecią 89, a Filip drugą serię 87. Potem szli łeb w łeb nasza zawodniczka strzeliła ostatnią (czwartą) serię 97 uzyskując ostatecznie wynik 371. Filip strzelił trzecią serię 93 a czwartą 95 co dało ostatecznie wynik 370 punktów. W klasyfikacji kobiet Joanna zajęła 3 miejsce, a Filip w klasyfikacji mężczyzn 7 miejsce. W kategorii seniorów OPEN zajęli oni odpowiednio 8 i 9 miejsce. Do miejsca czwartego, które wchodziło do superfinału zabrakło im odpowiednio 3 i 4 punktów.
Mamy nadzieję i trzymamy kciuki, żeby przy kolejnych zawodach Grand Prix we Wrocławiu w dniach 5-8 kwietnia, nie było problemów z bronią i wszyscy zawodnicy strzelili równo dobrze na wysokim poziomie.