XII Kolarski Wjazd „Kowary – Okraj” « Skorpion Polkowice

XII Kolarski Wjazd „Kowary – Okraj”

22 sie 2009
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

W sobotę 15 sierpnia 2009 r., już po raz dwunasty odbył się w Kowarach Kolarski Wjazd “Kowary-Okraj”. Tegoroczna edycja była bogatsza o równolegle rozgrywaną konkurencję MTB. Zawodnicy, którzy wyruszyli spod kowarskiego Ratusza do pokonania mieli na szosie prawie 12 km, a na trasie terenowej – 10,5 (z przewyższeniem 587 m). Metę usytuowano na Przełęczy Okraj – na wysokości 1046 m. n.p.m. W tegorocznej edycji Wjazdu, na równolegle rozgrywanych dwóch zawodach uczestniczyło łącznie 248 zawodników. Zawody szosowe ukończyło 199, a terenowe 43 zawodników.
Zwycięzca wyścigu szosowego Jakub Łamek z Wąbrzeźna pokonanie tradycyjnej trasy zajęło 30 minut i 33 sekund, drugi Piotr Sułek ze Świdnicy ( Boplight Team) który uzyskał czas 30 min 52 sek., a trzeci Konrad Tomasiak z Dzierżoniowa (LKS Ogniwo BOXMET) był o 2 sekundy gorszy (30.54). Ósme miejsce w swojej kategorii z czasem 34 min 59 sek. zajął zawodnik Skorpiona Polkowice Janusz Pytlak.