Wyjazd do Legnicy « Skorpion Polkowice


Wyjazd do Legnicy


24 lis 2014
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

wyjazdDnia 3 listopada 2014 r. odbyły się drugie warsztaty wyjazdowe pod nazwą „Szlakami Dolnego Śląska”, realizowanego przez Skorpion Polkowice w partnerstwie z Fundacją Eudajmonia.

Uczestnicy poznali walory turystyczne Powiatu Legnickiego. Podczas spaceru ulicami Legnicy zobaczyli między innymi: Bramę Głogowską, renesansowe kamieniczki w Rynku, Stary Ratusz z XVIII w., fontanny z Neptunem i Syreną z XVIII w., przepiękną Katedrę św. Apostołów Piotra i Pawła, Plac Zamkowy i wiele innych pięknych miejsc. Uczestnicy byli zachwyceni pięknem zabytków.

W ramach wyjazdu zapewniono przejazdy komunikacją międzymiastową, obiad oraz wsparcie asystentów – wolontariuszy doświadczonych w aktywizowaniu osób z niepełnosprawnością w oparciu o modele asystentury wypracowane przez Fundację Eudajmonia. W warsztatach wzięło udział 11 osób z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności zamieszkujących gminę Polkowice.

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez „Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce” oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”.

Kolejne warsztaty już wkrótce!