Wspaniały sukces niepełnosprawnych kolarzy Skorpiona!

6 wrz 2010
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

EDFTour
W dniach 4 i 5 września 2010 roku odbyły się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosprawnych – EDF TOUR 2010. W tegorocznej edycji zawodów niepełnosprawni kolarze rywalizowali ze sobą w malowniczych okolicach Bielska-Białej. W zawodach udział wzięli reprezentanci Skorpiona Polkowice: Andrzej Kąkol w grupie C2 (dysfunkcja narządu ruchu) i Jarosław Rękas w grupie C3.
Mistrzostwa rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: wyścigu indywidualnym na czas i wyścigu ze startu wspólnego. Wyścigi odbywały się na trasie okrężnej o długości 8 kilometrów, wytyczonej w pagórkowatym terenie, a oprócz trudnego podjazdu dodatkowym utrudnieniem był padający każdego dnia zawodów deszcz. W tych warunkach na czołowych pozycjach mogli znaleźć się zawodnicy doskonale przygotowani. Wśród nich znalazł się Andrzej Kąkol, który wywalczył dwa złote medale – wyścigu na czas na dystansie 8 kilometrów i w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 32 kilometrów. Jarosław Rękas zajął 6 miejsce w jeździe na czas i wyścigu ze startu wspólnego.
Wszyscy medaliści mistrzostw zasłużyli na ogromne brawa jednak nas cieszą sukcesy reprezentantów Skorpiona. Andrzej Kąkol został podwójnym złotym medalistą w swoim debiucie na mistrzostwach Polski i przebojem wdarł się do czołówki krajowej budząc podziw wszystkich obserwatorów. Liczymy na podobne sukcesy w kolejnych startach.