Wojewódzkie zawody strzeleckie LOK « Skorpion Polkowice


Wojewódzkie zawody strzeleckie LOK


29 mar 2015
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

zdj_821.03.2015 r. na strzelnicy pneumatycznej w Lubinie odbyły się Wojewódzkie Zawody Ligi Obrony Kraju juniorów i seniorów w strzelaniu z karabinu i pistoletu pneumatycznego. W zawodach wystartowało 49 zawodników i zawodniczek z całego województwa dolnośląskiego w tym trójka wychowanków polkowickiego Skorpiona, podopiecznych duetu trenerskiego Rodzik-Zarzycki.

Polkowiczanie pokazali się na tych zawodach z jak najlepszej strony zajmując:
– Joanna Panter – II miejsce w konkurencji pistolet pneumatyczny seniorki;
– Bartosz Doszczeczko – II miejsce w konkurencji pistolet pneumatyczny juniorzy;
– Krzysztof Stępień – IV miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny juniorzy.

Marcin Zarzycki: „Z Lubińskim LOK-iem współpracujemy od prawie pięciu lat, daje to możliwość młodzieży polkowickiej spróbowania swoich sił w zawodach strzeleckich szczebla wojewódzkiego i ogólnopolskiego oraz okazjonalnie trenowania na strzelnicy kulowej, której w Polkowicach nie posiadamy.”
Filip Rodzik: „Dzięki remontowi strzelnicy pneumatycznej w Gimnazjum nr 1 mamy mały ale nowoczesny obiekt do szkolenia podstawowego. Zakup przez Gimnazjum ze środków Gminy 3 pistoletów i 3 karabinów również bardzo nam pomógł.”

Niestety nasz budżet jest skromny, w roku 2015 Gmina Polkowice przeznaczyła na sport strzelecki 8000 zł, co na tle innych gmin w kraju sytuuje nas na samym końcu w nakładach na tę dyscyplinę sportu. Strzelectwo to drogi sport, każdy strzał kosztuje, zawodnika trzeba wyposażyć w odpowiedni strój szyty na miarę, oraz broń. Staramy się optymalizować koszty wykonując jako wolontariusze pracę rusznikarza i magazyniera oraz zakupując z własnych środków sprzęt i części zamienne, ograniczyliśmy liczbę treningów do dwóch tygodniowo, oszczędzamy też na amunicji, tarczach. Dlatego też współpraca z LOK-iem to życiowa konieczność.

Więcej zdjęć na stronie: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.946285492089973.1073741836.457052311013296&type=1