Wielki Puchar Kaczawy 2022 « Skorpion Polkowice

Wielki Puchar Kaczawy 2022

13 mar 2022
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

W dniach od 17 do 20 lutego w Złotoryi odbywały się Międzynarodowe Zawody Klasyfikacyjne Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego „Wielki Puchar Kaczawy”. To cykliczna impreza, na którą zjeżdżają najbardziej utytułowani zawodnicy z Polski i Europy: olimpijczycy, medaliści Mistrzostw Świata czy kontynentu. To daje wyjątkową szansę początkującym strzelcom podejrzeć warsztat pracy doświadczonych zawodników.
Do tej imprezy Polkowiccy strzelcy przygotowywali się już od kilku miesięcy, ćwicząc intensywnie, także w ferie. Każdy z naszych zawodników podczas tych zawodów zaliczył minimum dwa starty. Efektem ciężkiej pracy są doskonałe wyniki.

Najlepsze wyniki i dwa medale (złoto i srebro) zdobył nasz trzykrotny paraolimpijczyk Filip. Lena i Kaja uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 zajęły w swojej grupie wiekowej (młodziczki) srebrny i brązowy medal – Lena, a siódme miejsce Kaja. Wśród juniorów brązowy medal wystrzelał Mikołaj. Drugi nasz zawodnik w tej kategorii Jakub zdobył szóste miejsce. Wśród seniorek wystartowała Asia, niestety awaria pistoletu pomieszała jej szyki i zajęła odległe miejsca. W ostatnim dniu zawodów, dzięki pożyczonemu pistoletowi, wystartowała wspólnie z Mikołajem w konkurencji Mix, gdzie nasi zawodnicy dotarli aż do półfinału, gdzie biorąc pod uwagę ilość zespołów i osiągane wyniki można uznać za wielki sukces.
Podsumowując Polkowiccy strzelcy, a dokładniej pistoleciarze, wystrzelali łącznie 5 medali: 1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe. To bardzo udany początek sezonu.