Wiedza o lesie opanowana « Skorpion Polkowice


Wiedza o lesie opanowana


5 mar 2014
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

feriezlesnikiem004W czwartek tj. 27 lutego 2014 r. w biurze na ul. Borówkowej Skorpion Polkowice we współpracy z Nadleśnictwem Lubin oraz Fundacją Eudajmonia i Hufcem Pracy 1-23 w Polkowicach zorganizowali dla dzieci spotkanie z leśnikiem. Pani Joanna Jankowska opowiadała dzieciom o pracy leśnika, różnych zwierzętach zamieszkujących polskie lasy, a także o zmianach na wiosnę zachodzących w lesie.

Mimo młodego wieku nasi mali goście wykazali się dużą wiedzą o lesie, jak również o tym, co wolno, a czego w lesie nie wolno. W drugiej części spotkania dzieci rozwiązywały zagadki i zadania, które nie sprawiły im najmniejszego problemu. Na koniec każdy uczestnik otrzymał od pani leśnik medale ze zwierzętami, foldery i inne upominki za czynne uczestnictwo w zajęciach.

W działania te zostali włączeni wolontariusze w ramach projektu dofinansowanego ze środków Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskim UE. Projekt realizowany jest przez Fundację Porozumienie Wzgórz Dalkowskich z Nowego Miasteczka, w Partnerstwie z Gmina Kożuchów

Zdjęcia: Katarzyna Pereszczuk – st. wychowawca oraz Joanna Panter