V WARSZTATY WYJAZDOWE – LEGNICA « Skorpion Polkowice


V WARSZTATY WYJAZDOWE – LEGNICA


11 mar 2015
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

domekDnia 19 lutego 2015 r. odbyły się ostatnie warsztaty wyjazdowe pod nazwą „Szlakami Dolnego Śląska”, realizowanego przez Skorpion Polkowice w partnerstwie z Fundacją Eudajmonia. Mieliśmy możliwość ponownego wyjazdu do Legnicy, gdzie tym razem uczestnicy warsztatów mieli okazję zwiedzić między innymi: Muzeum Miedzi i Akademię Rycerską. W Muzeum Miedzi obejrzeliśmy trzy wystawy:

1. „Skarb z Głogowa” – jeden z najcenniejszych zabytków archeologicznych Dolnego Śląska i jeden z największych skarbów średniowiecznym w Polsce i Europie. Skarb średniowieczny z Głogowa zaskakuje ogromną różnorodnością zgromadzonych w nim typów monet.
2. „Od Kleopatry do Nelsona. Jubileuszowy bal kostiumowy królowej Wiktorii” – 53 fotografie pochodzące z Archiwum Atelier Lefayette’a w Victoria&Albert Museum w Londynie.
Towarzyszą im teksty opisujące postaci, stroje oraz bogactwo klejnotów.
3. „Namalowane 40/60. Paweł Lewandowski-Palle” – twórczość Pawła Lewandowskiego-Palle profesora wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.
W Akademii Rycerskiej natomiast miała miejsce wystawa „Miniaturowy świat. Domki dla lalek z kolekcji Anety Popiel- Machnickiej” z zabytkowymi domkami dla lalek są swoistymi stop-klatkami czasów, w których powstały.
W ramach wyjazdu zapewniono przejazdy komunikacją międzymiastową, obiad oraz wsparcie asystentów – wolontariuszy doświadczonych w aktywizowaniu osób z niepełnosprawnością w oparciu o modele asystentury wypracowane przez Fundację Eudajmonia. W warsztatach wzięło udział 11 osób z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności zamieszkujących gminę Polkowice.
Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez „Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce” oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”.