Udany Dzień Niepodległości « Skorpion Polkowice


Udany Dzień Niepodległości


27 lis 2021
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail


W czwartek 11 listopada, z okazji Dnia Niepodległości, na strzelnicy pneumatycznej KS Gwardia Zielona Góra, odbyły się Zawody Strzeleckie „O Puchar Prezesa LZSS”. Na imprezę zjechali zawodnicy wielu renomowanych klubów. Dolny Śląsk reprezentowały na nich ich mocne ekipy ze Złotoryi, Jawora, Jeleniej Góry i oczywiście Polkowic.

W zawodach wzięło udział czworo młodych pistoleciarzy z Polkowic. W pistolecie pneumatycznym młodziczek udany debiut zaliczyła Lena Sołonynka, która zajęła III miejsce. W Ppn juniorów młodszych Mikołaj Zarzycki zajął II miejsce, ustępując pola tylko aktualnemu Mistrzowi Polski, zawodnikowi Gwardii, notabene obydwaj uzyskali taki sam wynik. W klasyfikacji Open (juniorzy i seniorzy) III miejsce wystrzelała Joanna Lewandowska, a tuż za nią na IV miejscu stanął Kuba Machowicz. Dekoracji laureatów dokonywała Sylwia Bogacka, srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich (Londyn 2012).

Zielona Góra to największe w Polsce zagłębie pistoleciarzy. Od 10 lat nieprzerwanie tamtejszy klub jest Drużynowym Mistrzem Polski w konkurencjach pistoletowych. Dzięki doskonale funkcjonującemu systemowi szkolenia, klub ten posiada prawdziwą armię świetnie wyszkolonych strzelców. Rywalizacja z Gwardzistami to wyzwanie, a wywalczenie miejsca na podium to naprawdę wybitne osiągnięcie. Dodać należy, że nasi medaliści przegrywali tylko z Gwardzistami, spośród dolnośląskich pistoleciarzy spisali się najlepiej.

Wszystkim naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.