Targi NGO 2012 « Skorpion Polkowice


Targi NGO 2012


3 cze 2013
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

IMG_682026 maja, podczas tegorocznych Targów Organizacji Non-Profit tzw. dnia Społecznej Super Mocy, Skorpion Polkowice oraz Portal Sport-ON.info był jednym z pośród stu wystawców. Pomimo obaw o kapryśną pogodę frekwencja dopisała. Już podczas porannych przygotowań otrzymywaliśmy zapytania, kiedy będzie można spróbować swoich sił w różnych konkurencjach sportów osób z niepełnosprawnością.

Wśród przybyłych, od dzieci po osoby dorosłe, wszyscy skorzystali z możliwości sprawdzenia się w konkurencjach sportowych osób z niepełnosprawnościami wzrokowymi. Showdown prezentowany przez partnera stoiska klub „Sprint” Wrocław, cieszył się dużym powodzeniem. Na profesjonalnym stole, można było rozegrać punktowany turniej który sędziowała Ela Mielcarek, obecna zawodniczka tej dyscypliny.

– Dzięki takim pokazom można poczuć na własnej skórze co czują niewidomi zawodnicy grając piłeczką, która ma dzwoneczki. Nigdy wcześniej nie widziałam tej gry, w telewizji nie pokazują takich dyscyplin – komentowała jedna z młodych uczestniczek turnieju.

Kolarstwo tandemowe prezentowane przez nasz klub oraz naszego honorowego członka złotego medalistę z Paraolimpiady w Pekinie Andrzeja Zająca, przyciągnęło całe rodziny. Wśród uczestników biorących udział w konkursie kolarskim, rozdano sześć nagród dla trzech par, w postaci wysokiej jakości odzieży termoaktywnej ufundowanej przez firmę Brubeck. Zasady konkursu były trywialne, a polegały na osiągnięciu najwyższej średniej prędkości w przeciągu trzydziestu sekund. Pierwsza trójka uzyskała następujący wynik: – 1 m-sc: para Michał Głuszczak: 68,7 km/h. – 2 m-sc: para Maciej Kozłowski: 66,0 km/h. – 3 m-sc: para Aneta i Tomasz Czapińscy: 65,5 km/h.

– Misją portalu jest promocja sportu osób niepełnosprawnych, chcielibyśmy aby przez takie prezentacje społeczność z całej Polski mogła usłyszeć, zobaczyć i poczuć w jaki sposób osoby z różnymi dysfunkcjami uprawiają sport i rywalizują między sobą. Staramy się promować dyscypliny, o których często ludzie nawet nie słyszeli – komentuje koordynator stoiska i współtwórca portalu Mariusz Mazur.

Tegoroczne targi to druga edycja tej jakże potrzebnej i cenionej imprezy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wspólnie będziemy mieli ponowny zaszczyt uczestniczyć w trzeciej jej odsłonie. Serdecznie dziękujemy wszystkim odwiedzającym nasze stoisko oraz naszym partnerom: firmie Brubeck za ufundowanie cennych nagród, Gminie Polkowice za użyczenie namiotów wystawienniczych, Skorpion Polkowice, DSOSW i CROSS za wypożyczenie sprzętu potrzebnego do przeprowadzenia pokazów, jak również za zaangażowanie się w całe przedsięwzięcie.