Szosowe Mistrzostwa Polski 2009 « Skorpion Polkowice

Szosowe Mistrzostwa Polski 2009

6 lip 2009
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

1W dniach 24-28 czerwca odbyły się w okolicach Śremu Szosowe Mistrzostwa Polski w jeździe indywidualnej na czas i wyścigu ze startu wspólnego. W zawodach startowali zawodnicy kategorii Elita, Orlicy, Elita kobiet oraz zawodnicy i zawodniczki niewidomi i niedowidzący. Na mistrzostwach świetnie zaprezentowali się zawodnicy Skorpiona Polkowce – Mariusz Mazur i Janusz Pytlak, którzy zajęli 4 miejsce w jeździe indywidualnej na czas i 6 w wyścigu ze startu wspólnego.

24 czerwca kolarze startowali w Borku Wlkp. w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 27 km. Zawody odbywały się w strugach ulewnego deszczu, który sprawił, że trasa była bardzo śliska. Świetnie poradzili sobie na niej nasi zawodnicy, którzy z czasem 37 min 40 sek zajęli miejsce tuż za podium. Zwyciężył tandem z Poznania – Wegner Przemysław i Arkadiusz Garczarek z czasem 35 min 3 sek. przed Piotrem Łożyńskim, Piotrem Czopkiem oraz brązowymi medalistami z Pekinu – Krzysztofem Kosikowskim, Arturem Korcem.

26 czerwca w Dolsku w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 102 km wystartowało 19 tandemów męskich i cztery żeńskie. Wśród mężczyzn na starcie stanęli para olimpijczycy z Pekinu, złoci medaliści Andrzej Zając, Dariusz Flak i zdobywcy brązowego medalu Krzysztof Kosikowski i Artur Korc. Niemal od początku wyścigu od stawki oderwali się mistrzowie olimpijscy Andrzej Zając, Dariusz Flak, którzy przez większość dystansu samotnie jechali na czele stawki. Na przedostatnim okrążeniu liderów dogonili brązowi medaliści z Pekinu i obie pary wspólnie kontynuowały wyścig.

O losach złotego medalu rozstrzygnął finisz, na którym lepsza okazała się para Krzysztof Kosikowski i Artur Korc. Srebrny medal wywalczyli Andrzej Zając, Dariusz Flak a o brązowy medal zwycięską walkę z obrońcami tytułu Piotrem Łożyńskim Piotrem Czopkiem stoczyli Przemysław Wagner i Arkadiusz Garczarek. O medalu musiał zadecydować sędziowski fotofinisz. 6 miejsce w tej doborowej stawce zajęli Mariusz Mazur i Janusz Pytlak.