Szlakami Dolnego Śląska – Jawor « Skorpion Polkowice


Szlakami Dolnego Śląska – Jawor


20 sty 2015
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

SAM_4773Dzięki grantom z Fundacji „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”, odbyły się kolejne warsztaty wyjazdowe pod nazwą „Szlakami Dolnego Śląska”, realizowanego przez Skorpion Polkowice w partnerstwie z Fundacją Eudajmonia.

Mimo mroźnej pogody i padającego marznącego deszczu, atmosfera wśród uczestników warsztatów była gorąca. Wszystkich zachwycił bowiem Jawor i jego okolice.
Szczególnie w pamięci zapadła wszystkim wizyta w Kościele Pokoju pw. Ducha Świętego oraz Muzeum Regionalne w Jaworze. Poza tym podziwialiśmy Kościół Św. Marcina z XII w., Zamek Piastowski, przepiękny Ratusz, kamieniczki jaworskie oraz wiele innych atrakcji. W trakcie zwiedzania rozgrzał nas gorący obiad w jednej z jaworskich restauracji.

W ramach projektu uczestnicy mieli zapewnione przejazdy komunikacją międzymiastową oraz wsparcie asystentów – wolontariuszy doświadczonych w aktywizowaniu osób z niepełnosprawnością w oparciu o modele asystentury wypracowane przez Fundację Eudajmonia. W warsztatach wzięło udział 11 osób z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności zamieszkujących gminę Polkowice.

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez „Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce” oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”.

Przed nami kolejne warsztaty wyjazdowe, na które czekamy z niecierpliwością!