Szczecińskie zmagania. « Skorpion Polkowice


Szczecińskie zmagania.


6 maj 2016
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

SzczecinPodczas Pucharu Świata w Strzelectwie Sportowym Osób z Niepełnosprawnością wzięło udział kilkanaście krajów, a wśród nich wielu mistrzów Europy, świata, paraolimpijskich. To były ostatnie zawody tej rangi przed paraolimpiadą w RIO. Wyniki większości zawodników były nieco niższe niż na ostatnich imprezach, co też związane jest m.in. z intensywnym okresem przygotowawczym do najważniejszych zawodów w tym roku. To jest już ostatni moment na zmiany, doszlifowywanie technik, ewentualne korekty.Nasz zawodnik startował m.in. w konkurencji olimpijskiej P1, zajmując 14 miejsce. Osiągnięte przez niego 546 punkty nie były rewelacyjnym wynikiem, ale też nie oddalały go znacząco od światowej czołówki.

– Strzelałem nadal nowym sposobem. Wydawało się, że będzie dobrze, ale jednak nie miałem takiej statyki, jak chociażby podczas I rudny Pucharu Polski, na którym byłem tydzień wcześniej. Oddałem wiele strzałów 9,9 oraz 8,9, które o włos mogły by się przyczynić do zajęcia lepszego miejsca, niestety, jednak stało się inaczej. Nie jestem zadowolony z tego wyniku, chociaż samo strzelanie wykonywałem dość poprawnie. Mam nadzieję, że w Hanowerze, (już za kilka dni), będę mógł się odegrać. – komentuje Filip Rodzik.

Do Igrzysk zostały już tylko dwie międzynarodowe imprezy oraz nasze krajowe zawody w tym mistrzostwa Polski. To już praktycznie ostatnia prosta przed tym wielkim wydarzeniem. Igrzyska Paraolimpijskie w RIO rozpoczną się 8 września 2016r., a nasz zawodnik będzie strzelał w konkurencji P1, już drugiego dnia igrzysk, (9 września), oraz w konkurencji P4, siódmego dnia igrzysk, (14 września).

Szczecin