Sukcesy strzelców w pierwszej połowie 2021 roku « Skorpion Polkowice


Sukcesy strzelców w pierwszej połowie 2021 roku


27 cze 2021
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Pomimo trudnych warunków związanych z sytuacją pandemiczną w kraju, pierwsza połowa roku była całkiem udana dla młodych polkowickich strzelców.

Młodzież trenowała na tyle, ile było to możliwe i sprawdzała swoje umiejętności w rywalizacji sportowej.

Wprawdzie część imprez, do których się przygotowywaliśmy została odwołana lub przeniesiona na inny termin czy miejsce, ale dzięki współpracy z Wydziałem Inicjatyw Lokalnych UG Polkowice udało się stworzyć i korygować na bieżąco ambitny plan startów w najważniejszych zawodach strzeleckich dla młodzieży w kraju. Zaowocowało to kilkoma sukcesami oraz wiedzą i doświadczeniem zdobytym w wyniku startów.

W marcu w Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski, brązowy medal wystrzelał Mikołaj Zarzycki. W maju w II Rundzie Pucharu Polski Kuba Machowicz zajął 5 miejsce w pistolecie dowolnym juniorów, a w czerwcu w III Rundzie poprawił wynik i zajął w tej konkurencji miejsce IV. Także w maju wystartowaliśmy w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubuskiego gdzie Mikołaj zajął I miejsce w pistolecie sportowym juniorów młodszych oraz trzecie w pneumatyku. W czerwcu we Wrocławiu podczas zmagań największych strzeleckich potęg o Złotą Krucicę, Złoty Muszkiet i Złoty Rzutek, Mikołaj pokazał dobrą formę w pistolecie szybkostrzelnym zajmując 5 miejsce w tej trudnej i najbardziej cenionej olimpijskiej konkurencji pistoletowej. Swoją formę poprawia po kontuzji Joanna Lewandowska. Jej wyniki z zawodów na zawody są coraz wyższe.
W czerwcu czekają nas jeszcze Mistrzostwa Strefowe, a w lipcu Finał Olimpiady Młodzieży.