O nas

Skorpion Polkowice jest prężnie działającą i rozwijającą się organizacją, która została powołana na zebraniu założycielskim w dniu 18 grudnia 2008 roku.

Jest ono pierwszym Klubem Sportowym na terenie gminy Polkowice, którego cel promowania aktywnych postaw wśród osób i grup marginalizowanych ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych, realizowany jest przez uprawianie sportu.

Wśród członków Stowarzyszenia jest kilku utytułowanych zawodników min. dwukrotny Mistrz Polski Osób Niepełnosprawnych z 2010 roku w kolarstwie szosowym oraz brązowy medalista Mistrzostw Europy  Osób Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym. Są oni członkami kadry narodowej osób niepełnosprawnych oraz paraolimpijskiej.

Głównym celem Stowarzyszenia jest:

  • popularyzowanie sportu i promocja aktywnego trybu życia
  • umożliwienie dzieciom, młodzieży i dorosłym uprawiania sportu i udział we współzawodnictwie sportowym
  • poprawa warunków uprawiania sportu.

Realizację powyższych celów Stowarzyszenie chce zapewnić poprzez stworzenie warunków do podejmowania działań sportowych i rehabilitacyjnych pod opieką zawodowych trenerów. Służyć mają one kształtowaniu pozytywnego wizerunku własnej osoby i przełamywaniu stereotypów dotyczących ograniczeń związanych z posiadanymi dysfunkcjami.

Dzięki sportowym imprezom pokazowym przybliżamy specyfikę danych dyscyplin, a wyniki osiągane przez naszych zawodników chcemy aby były inspiracją do podejmowania przez innych aktywności sportowej. Dążymy do tego, aby każda osoba zaczynająca aktywne życie czuła się spełniona w tym co robi, przez co miała wysokie poczucie własnej wartości i potrafiła konstruktywnie zagospodarować wolny czas.