Startowali w ogólnopolskim maratonie kolarskim « Skorpion Polkowice


Startowali w ogólnopolskim maratonie kolarskim


12 maj 2011
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

17 kwietnia br. w Janowie, koło Częstochowy, odbył się już po raz XII Ogólnopolski Maraton Kolarski Jurajskim Szlakiem o „Złotą Podkowę Gminy Janów”. Nasi zawodnicy, którzy wzięli udział w tych zawodach, jak zwykle pokazali, że są w znakomitej formie. Ścigając się w kat. I MASTERS (30-39 lat) Grzegorz Pytlak zajął 2 miejsce!
W wyścigu wzięło udział 88 zawodników z klubów sportowych z całej Polski, praktycznie we wszystkich kategoriach wiekowych.

Wyścig Maratonu Kolarskiego rozgrywany był po szosie w dwóch etapach: jazdy indywidualnej na czas i wyścigu ze startu wspólnego. Najważniejsza w maratonie kolarskim jest jazda na czas, która jest mocną stroną naszych zawodników i która raczej rozstrzyga o końcowym wyniku w maratonie.
Na trasę jazdy indywidualnej zawodnicy byli wypuszczani, co jedną minutę. Natomiast do wyścigu ze startu wspólnego w grupach w poszczególnych kategoriach wiekowych. Jazda indywidualna na czas zakończyła się przed południem.

Nasz zawodnik Grzegorz Pytlak trasę 5100 m jazdy na czas przejechał w 6 min. 43 sek., ze średnią prędkością blisko 46,5 km/h uzyskując 2 miejsce po pierwszym etapie. Kolejny z zawodników Skorpiona Adam Konieczyński zajął na etapie 14 miejsce.
Popołudniowy drugi etap wyścigu na dystansie 90 km prowadził po szosach pięciu gmin tj. Janowa, Przyrowa, Lelowa, Niegowej oraz Żarek. Grzegorz Pytlak nie stracił po drugim etapie, plasując się ostatecznie w ogólnej klasyfikacji na 2 a Adam Konieczyński na 14 miejscu XII Ogólnopolskiego Maratonu Kolarskiego Jurajskim Szlakiem o „Złotą Podkowę Gminy Janów”.

To już trzeci start, w tym roku zawodników Skorpiona, którzy traktują każde zawody jako cykl przygotowań do najważniejszego startu MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW w JEŹDZIE INDYWIDUALNEJ NA CZAS i JEŹDZIE DWÓJKAMI NA CZAS, które odbędą się w dniach 21-22 maja 2011 r. w okolicach Torunia.

Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!