,,SOKOLE OKO” – FERIE NA STRZELNICY W POLKOWICKIM HUFCU PRACY « Skorpion Polkowice


,,SOKOLE OKO” – FERIE NA STRZELNICY W POLKOWICKIM HUFCU PRACY


5 lut 2016
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

logo1png
Dnia 03.02. 2016 r. kadra hufca rozpoczęła realizację przygotowywanego i omówionego z Radą Młodzieży harmonogramu działań sportowych „Zima 2016”.

”. Dzięki współpracy naszej jednostki i Klubu Sportowego ,,Skorpion” uczestnicy mogli poćwiczyć celność oka i zręczność mięśni. Zaprzyjaźniony z nami prezes, wielokrotny Mistrz Europy i Świata w strzelaniu, pan Filip Rodzik udzielił instruktażu obchodzenia się z bronią. Prezes KS „Skorpion” wsparty zawodniczką pokazywał cierpliwie krok po kroku, jaką pozycję należy zająć aby oddać strzał, jak trzymać broń i w jaki sposób strzelać do tarczy. Nasi młodzi z entuzjazmem zajęli stanowiska strzelnicze. Starali się jak najcelniej trafić w dziesiątkę. Chłopcy, którzy wcześniej odwiedzali strzelnicę, czuli się jak ryby w wodzie. Z zapałem strzelali niczym zawodowcy. Nawet dziewczęta , które po raz pierwszy strzelały, bawiły się znakomicie.
Nadszedł czas podsumowań. Przewodniczący jury Filip Rodzik ogłosił wyniki. Królową strzelców okazała się Małgosia Piórkowska. Pierwsze miejsce zajął Tomasz Rybski, drugie miejsce przypadło Adrianowi Siwkowi, a na trzecim uplasował się Paweł Nowicki. Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami, a najlepsza z dziewcząt otrzymała statuetkę ,,Mistrz Strzelców – Sokole Oko”.
Na zakończenie pan Filip Rodzik zaprosił uczestników na treningi. Mamy nadzieję, że nasi młodzi entuzjaści strzelectwa pod czujnym okiem mistrza będą doskonalić oko i umysł.
Serdecznie dziękujemy panu Filipowi za lekcję strzelania i życzymy mu dużo sukcesów sportowych na paraolimpiadzie w Rio de Janeiro, gdzie startuje w barwach Polski. Mamy nadzieję, że nasi młodzi entuzjaści strzelectwa pod czujnym okiem mistrza będą doskonalić oko i umysł.
Opracowanie: Zofia Maziarka

004

005

006