Siedem medali Skropiona podczas Mistrzostw Polski Bydgoszcz 2016 « Skorpion Polkowice


Siedem medali Skropiona podczas Mistrzostw Polski Bydgoszcz 2016


5 lip 2016
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

127W tym roku na Mistrzostwa Polski nasi zawodnicy pojechali w okrojonym składzie sześciu zawodników: Filip Rodzik, Adrian Lewandowski, Krzysztof Bech, Konrad Czajkowski, Genowefa Małek i Tomasz Szakoła. Mimo tego podczas rozdania medali nasi zawodnicy wychodzili, aż 7 razy na podium.

Zawody, które odbyły się w Bydgoszczy na obiektach Zawiszy, zaczęły się konkurencją P1 w której startowało czterech naszych zawodników. Dwóch z nich Filip Rodzik i Krzysztof Bech dostali się do finału. Po zaciętej walce Krzysztof Bech zajął szóste, a Filip Rodzik drugie miejsce ze stratą 2,2 punktu do Szymona Sowińskiego. W składzie Filip Rodzik, Krzysztof Bech oraz Konrad Czajkowski zawodnicy zdobyli w tej samej konkurencji drugie miejsce drużynowo.

Pierwszego dnia startował również nasz zawodnik Adrian Lewandowski w konkurencji R4, gdzie po finale zakończył rywalizację na trzecim miejscu.

Drugiego dnia podobnie jak i pierwszego w konkurencji P3 Filip Rodzik uplasował się na 2 miejscu tuż za Szymonem Sowińskim a Krzysztof Bech zajął 6 miejsce. Popołudniu w drugiej pistoletowej konkurencji Filip Rodzik kolejny raz z rzędu zajął drugie miejsce zaraz po Szymonie Sowińskim.

Ten dzień był szczęśliwszy od poprzedniego dla Adriana Lewandowskiego, który dostał się do finału,  zajmując tym samym drugie miejsce, tuż za Kazimierzem Byśkiem.

Ostatni dzień i koronna konkurencja Filipa Rodzika P4, w której chciał w końcu zająć pierwsze miejsce ( po czterech srebrach w dniach poprzednich).  Finał zaczął dość kiepsko, już po 6 strzałach zajmował 3 lokatę ze stratą do pierwszego Sławomira Okoniewskiego, aż 7,3 punktu. Jednakże nasz zawodnik konsekwentnie oddawał dobre strzały, dzięki czemu przewaga ta topniała w zastraszającym tempie. Po 14 strzale Filip wysunął się na prowadzenie, lecz od 16 strzału wzmożona spastyka, (przez długie siedzenie kolejny dzień na strzelnicy), dawała się mocno we znaki. W 17, 18 i 19 strzale udało mu się to doskonale opanować i wyczekać moment niekontrolowanego skurczy mięśni zdobywając ponad dwupunktowe prowadzenie nad Sławkiem. Niestety ostatni strzał zdecydował o wszystkim. Nie udało się go wykonać jak poprzednich i padł lekko zerwany przez co nasz zawodnik spadł na druga pozycję, po raz piąty podczas tych mistrzostw przegrywając jednym strzałem najwyższe miejsce.

– No nic próbowałem pokonać pasmo drugiego miejsca do samego końca, ale niestety nie udało się. Z zawodów jestem zadowolony, ponieważ wyniki były na takim poziomie jaki sobie zaplanowałem, a do pierwszego miejsca zabrakło troszkę szczęścia. Mam nadzieję, że na igrzyskach będę miał go trochę więcej. – Komentował Filip Rodzik.

108 121 125 127 129 131 132 138 DSC_0028 DSC_0030 DSC_0032 DSC_0034 DSC_0035 DSC_0037 DSC_0038 fr