Ścigali się w Polkowicach « Skorpion Polkowice

Ścigali się w Polkowicach

29 maj 2011
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Piotr Czopek z OKS Warmia i Mazury wygrał kategorii Master open kryterium uliczne Criterium Cuprum Cup rozgrywane 28 maja br. na ulicach Polkowic. Na podium nie zabrakło zawodnika Skorpiona. 3 miejsce zajął Jacek Garczyński.

Trasa prowadziła ulicami: Młyńską, Chełmońskiego, Głogowską, Targową, Browarną, Dąbrowskiego oraz Ogrodową. Zawodnicy musieli pokonać 10 rund liczących 1500 metrów każda.

Pierwsze rundy peleton jechał razem. Do przodu wysuwali się powoli polkowiczanie. Bardzo aktywni był Adam Konieczyński a przede wszystkim Jacek Garczyński.
Mniej więcej w połowie dystansu zaatakował Piotr Czopek (OKS Warmia i Mazury), który szybko uzyskał przewagę około pół minuty nad peletonem i z taką też dojechał do mety. W grupie zasadniczej walkę o punkty toczył Jacek Garczyński (Skorpion Polkowice) z Pawłem Czopkiem (CCC Polsat Polkowice). Drugie miejsce zajął P. Czopek, a trzecie Garczyński.

Wyniki kryterium w Polkowicach:

1. Piotr Czopek (OKS Warmia i Mazury)
2. Paweł Czopek (CCC Polsat Polkowice)
3. Jacek Garczyński (Skorpion Polkowice)

5 miejsce zajął Adam Konieczyński a 9 linię mety minął Bronisław Szafirowicz obaj ze Skorpiona Polkowice.