Rekordy w Winobranie « Skorpion Polkowice


Rekordy w Winobranie


13 wrz 2018
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

W miniony weekend 7-9 września w Zielonej Górze miały miejsce dwie imprezy. Jedną z nich było Winobranie 2018, a drugą VIII Międzynarodowy Lubuski Puchar Niepełnosprawnych W Strzelectwie Sportowym. W strzeleckich zmaganiach brały udział ekipy z 5 krajów: Francji, Niemiec, Austrii, Słowacji i Polski. W obu natomiast uczestniczyli nasi zawodnicy dobrze się bawiąc i osiągając wysokie wyniki sportowe.

Skorpion Polkowice na te zawody wystawił liczną drużynę w składzie: Filip Rodzik, Krzysztof Bech, Andrzej Kurek, Konrad Czajkowski, Tomasz Szakoła, Rafał Kociatkiewicz, Adrian Lewandowski i Genowefa Małek. Nasi zawodnicy startowali w konkurencjach P1, P2, P5 oraz R5. Niestety żadnemu z zawodnikowi, prócz Filipowi Rodzikowi, nie udało się dostać do finałowej czołówki. Najbliżej finału był Krzysztof Bech, który o kilka punktów przegrał 8 miejsce.
Filipowi podczas tych zawodów szło bardzo dobrze. Już podczas sobotnich zmagań w konkurencji, mimo kilku gorszych strzałów, nie miał sobie równych. Z ostatecznym wynikiem 557 punktów wszedł na 1 miejscu do finału.

Podczas finału nasz zawodnik strzelał jeszcze lepiej niż podczas konkurencji. Po pierwszych 5 strzałach wskoczył na 3 lokatę, a po kolejnych 5 na 2 lokatę. Po następnych 3 strzałach był już na 1 miejscu. Pewnie strzelając wysokie dziesiątki po każdych dwóch strzałach pewnie powiększał przewagę nad rywalami. Ostatecznie uzyskując wynik 239,3 co jest nowym Rekordem Polski. Wynik ten też jest o 1 punkt lepszy od obecnego Rekordu Świata. Niestety nie będzie on uznany, ponieważ podczas zawodów nie było delegatów z IPC.

Cieszy nas dobra forma Filipa i trzymamy kciuki żeby, podczas Pucharu Świata we Francji, udało mu się powtórzyć ten sukces lub strzelić jeszcze lepiej.

Cały finał możecie obejrzeć na stronie: