Puchar Świata w Szczecinie « Skorpion Polkowice


Puchar Świata w Szczecinie


24 kw. 2013
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

1W dniach 17-21 kwietnia Polska kadra, a w tym nasz zawodnik Filip Rodzik mogli zmierzyć się po raz pierwszy na nowych zasadach z zawodnikami z innych państw. Do Szczecina, bo tam jak co roku odbywał się Puchar Świata w Strzelectwie Niepełnosprawnych, przyjechały aż 22 kraje. Wśród ponad 120 zawodników Filipowi udało się wywalczyć 3 miejsce indywidualnie w konkurencji FTP oraz srebro drużynowo w konkurencji P1.

– To był prawdziwy sprawdzian nowych zasad, nowych czasów. Jak na razie jest dobrze, a to dopiero początek sezonu. Dzięki otrzymanej z Urzędu Marszałkowskiego i PZSN Start Warszawa dotacji sekcja strzelecka będzie mogła się rozwinąć, zakupić nowy lepszy sprzęt, więcej trenować i jeździć na większą ilość zawodów. Kolejne ogólnopolskie zawody już za tydzień w Gryfinie, gdzie jedzie czwórka naszych najlepszych zawodników: Konrad Czajkowski, Tomasz Szakoła, Adrian Lewandowski oraz ja. Dziś ma dotrzeć do nas przesyłka z nowym karabinem i pistoletem zakupionym z dotacji z Urzędu Marszałkowskiego. Dzięki temu sprzętowi będziemy mogli nie tylko rywalizować z resztą Polski, ale i wygrywać. Przed nami jeszcze jednak długa praca, a nasze wysiłki sprawdzone zostaną na początku września na Mistrzostwa Polski – komentował Filip Rodzik

Wszystkie osoby niepełnosprawne zainteresowane uprawianiem strzelectwa sportowego zarówno w formie rekreacji jak i wyczynowo zapraszamy na treningi strzeleckie. Ze względu na duże obłożenie i ograniczone miejsce na strzelnicy przed przyjściem prosimy o kontakt do Filipa Rodzika mailowy f.rodzik@skorpion-polkowice.pl lub telefoniczny 509-745-056. Treningi strzeleckie odbywają się w Polkowicach w Gimnazjum nr 1 w piwnicy. Trenerów można tam zastać zazwyczaj w poniedziałki od ok 15:00 do 17:00, we wtorki,środy i czwartki od 15:30 do 17:30 oraz piątki od 15:00 do 17:00.