Puchar Kaczawy czyli udany początek sezonu strzeleckiego « Skorpion Polkowice


Puchar Kaczawy czyli udany początek sezonu strzeleckiego


15 lut 2018
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

W dniach od 08 do 11 lutego w Złotoryi odbył się „Wielki Puchar Kaczawy” czyli Międzynarodowe Zawody Klasyfikacyjne w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej. Na imprezę zjechała śmietanka zawodników z całego kraju i zagranicy od młodzików przez juniorów młodszych i juniorów do seniorów włącznie. Gwiazd nie brakowało gdyż zawody te są okazją do spotkania członków kadr wojewódzkich i kadry narodowej. Wśród przybyłych zawodników, dzięki wsparciu Gminy Polkowice, wystartowali też reprezentanci Skorpion Polkowice w składzie: Jakub Machowicz, Joanna Panter i Filip Rodzik.

Przez trzy dni w sali gimnastycznej miejscowej szkoły na trzydziestu stanowiskach wyposażonych w nowoczesne tarcze elektroniczne od rana do wieczora tabuny strzelców pokazywały swoje umiejętności. Głównymi nagrodami tego turnieju były sztabki złota, które można było, jak co roku, wygrać podczas wielkiego finału w ostatni dzień zawodów. Aby się zakwalifikować do Super Finału trzeba było zająć miejsca od 1 do 4 po zsumowaniu dwóch strzelań w każdej z kategorii Junior, Juniorka, Senior i Seniorka. Do Super Finału wchodził również najlepszy z zawodników z niepełnosprawnością.
Pewnie zakwalifikowała się do niego Joanna Panter, która w pierwszy dzień weszła do zwykłego finału na 4 miejscu, a skończyła go na 3 miejscu. Drugiego dnia zaś poprawiła swój start i strzelając 557 punktów uplasowała się na 3 pozycji. Tyle szczęścia nie miał Filip Rodzik. O ile pierwszego dnia był bezkonkurencyjny i strzelając 562 punkty zajął pierwsze miejsce drugiego z wynikiem 549 punktów uplasował się na drugiej pozycji. Suma dwóch strzelań 1111 punktów była o 6 za mała i ostatecznie do Super Finału wszedł Szymon Sowiński. Niestety w finale nie mogą brać udziału młodzicy (czyli zawodnicy do 15 roku życia), a szkoda gdyż Jakub Machowicz zajął w swojej konkurencji i kategorii wiekowej I miejsce i wystrzelał świetny wynik.
W Super Finale regulamin jest prosty. Przez pierwsze trzy strzały każde dwie osoby, które oddadzą najgorszy strzał odpadają. Po tych trzech strzałach, każdy kto odda najgorszy strzał odpada i tak aż zostaną tylko 3 osoby. Nasza zawodniczka Joanna Panter kilkukrotnie była o włos od odpadnięcia, chociażby podczas 5 strzału, gdy strzeliła wynik 8,6, a jedyną osobą która strzeliła gorzej był Szymon Sowiński, który uzyskał 8,4 punktu i odpadł. W 9 strzale strzeliła najgorszy strzał w serii 9,0 razem z Sakowskim Patrykiem, przez co musiała strzelać dogrywkę o to kto odpadnie. Ostatecznie udało się jej dotrzeć do pierwszej trójki, gdzie zajęła 3 miejsce i wygrała sztabkę 5 gramową czystego złota.
To był udany start naszych zawodników i mamy nadzieję, że dobra wróżba na ten sezon, bo jeszcze wiele zmagań przed nimi. Najbliższe dwa już za tydzień w sobotę i niedzielę w LOK Lubin.