Prezentacje za nami « Skorpion Polkowice


Prezentacje za nami


5 gru 2014
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

pierwszeVI Polkowickie Prezentacje Niepełnosprawni – Sprawnym pod hasłem „Przyjaźń nie zna barier” już za nami. W tym roku dzięki głównemu sponsorowi Związkowi Gmin Zagłębia Miedziowego mogliśmy dotrzeć nie tylko do osób z naszej gminy, ale również do mieszkańców innych gmin oraz powiatów. Wyjątkowo odbiorcami naszych działań były zarówno polkowickie przedszkolaki, dzieci i młodzież ze szkół każdego szczebla jak również osoby starsze. Każdy mógł odnaleźć coś dla siebie.

Całość imprezy rozpoczęła się wystawą pn.: ”Niepełnosprawność w Bibliotece” w dniu 24 listopada w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Polkowicach. Następnie 28 listopada w Suchej Górnej mogliśmy zobaczyć potencjał osób z niepełnosprawnością dzięki prezentacji działalności organizacji WOK, WTZ, PSDST Radosne Serca. W dniu 1 grudnia podczas Dnia Profilaktyczno – Edukacyjnego Prezentacje realizowane były aż w trzech miejscach. W Aquaparku odbył się pokaz ratownictwa wodnego, pierwszej pomocy oraz profilaktyczna pogadanka pn.: „Skok – i po skoku …” prowadzona przez osoby z niepełnosprawnością, w trakcie której opowiadali o przyczynach ich niepełnosprawności oraz przebiegu późniejszego cyklu rehabilitacyjnego. Natomiast w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych zrealizowano naukę samobadania piersi prowadzoną przez Polkowickie Amazonki. W gościnnych progach Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie z „żywą książką”, w roli której wystąpił ppłk Krzysztof Przepiórka, były GROM-owiec. Polkowickie Prezentacje zakończy się 3 grudnia dniem sportowym, w takcie którego można było obejrzeć mecz rugby na wózkach, goalballa, oraz turnieju piłki halowej osób z niepełnosprawnością.

– W tym roku po raz pierwszy zaprosiliśmy do udziału dzieci z przedszkoli. Baliśmy się, że mogą sobie nie poradzić, że nie utrzymają uwagi i będą rozrabiać, hałasować. Ku naszemu zdziwieniu okazali się jednymi z najwierniejszych kibiców. Miło było popatrzeć jak z zachwytem oglądają mecze pokazowe osób z niepełnosprawnościami – komentuje Filip Rodzik prezes Skorpion Polkowice.

Chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim organizacjom/instytucjom, które aktywnie włączyły się do realizacji całego przedsięwzięcia, a były to: Związek Gmin Zagłębia Miedziowego, Gmina Polkowice, Skorpion Polkowice, Aquapark Polkowice, PCUZ Polkowice, MOPS w Polkowicach, Warsztat Terapii Zajęciowej w Polkowicach, Straż Miejska w Polkowicach, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach, PSDST Radosne Serca, Wiejski Ośrodek Kultury, Zespół Szkół, Szkoła Podstawowa nr 2 w Polkowicach, Gimnazjum nr 1 w Polkowicach, Fundacja Eudajmonia, Polkowickie Stowarzyszenie Futsalu Cuprum.

Patronami medialnym byli: Telewizja Polkowicka, Radio Plus, Biuro podróży Wechta Ravel, Portal Sport-on.info