Podsumowanie sezonu 2009 Skorpiona Polkowice « Skorpion Polkowice


Podsumowanie sezonu 2009 Skorpiona Polkowice


11 lis 2009
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Zawodnicy Skorpiona zakończyli oficjalne starty w zawodach sportowych w sezonie 2009. Był to ich pierwszy sezon od momentu powołania Stowarzyszenia do życia. Odnieśli oni wiele ważnych i spektakularnych sukcesów zarówno w kraju, jak i za granicą w kolarstwie i strzelectwie.
Był to bardzo udany sezon zakończony zdobyciem w Czechach przez Dariusza Woźniaka tytułu Mistrza Europy 2009 w wyścigu kolarskim ze startu wspólnego oraz czterech tytułów Mistrzów Polski 2009 zdobytych przez Janusza Pytlaka, Dariusza Woźniaka i Grzegorza Guza w dyscyplinie kolarstwo oraz Filipa Rodzika w strzelectwie.
Skorpiona Polkowice w sezonie 2009 w dyscyplinie kolarstwo reprezentowali: Roksana Marczak, Mariusz Mazur, Grzegorz Guz, Marek Szydłowski, Dariusz Woźniak, Janusz Pytlak, Grzegorz Pytlak, Paweł Żelichowski, Paweł Kimbort. Zawodnicy Skorpiona w rywalizacji kolarskiej wygrali wiele wyścigów wchodzących w skład Pucharu Polski, a przede wszystkim zdobyli tytuł Mistrza Europy 2009 wywalczony przez Dariusza Woźniaka w Czechach, tytuły Mistrzów Polski 2009 zdobyte przez Janusza Pytlaka i Dariusz Woźniaka w Makowie Mazowieckim, Grzegorza Guza w Bielsku-Białej oraz tytuł Mistrzów Dolnego Śląska zdobyty przez Pawła Kimborta i Janusza Pytlaka w Dzierżoniowie.
Ponadto Mariusz Mazur zwyciężył wśród osób niepełnosprawnych w Biegu Ulicznym Solidarności we Wrocławiu.
Strzelcy również nie zawiedli. W licznych startach w jakich uczestniczyli zwyciężyli w Międzynarodowym Pucharze, a przede wszystkim zdobyli Mistrzostwo Polski wywalczone przez Filipa Rodzika w Zielonej Górze. Skorpiona Polkowice w sezonie 2009 w dyscyplinie strzelectwo reprezentowali: Filip Rodzik i Tomasz Szakoła.
Łącznie w sezonie 2009 zawodnicy Skorpiona Polkowice odnieśli 17 zwycięstw, 6 razy stawali na drugim stopniu podium a trzecie miejsce zajmowali 6 razy.
Zarząd Stowarzyszenia oraz zawodnicy składają serdeczne podziękowanie:

  • Partnerowi Strategicznemu – Gminie Polkowice, a w szczególności Panu Wiesławowi Wabikowi Burmistrzowi Gminy, za zaangażowanie i pomoc w tworzeniu bazy treningowej,
  • Panu Markowi Tramsiowi Staroście Powiatu Polkowickiego oraz Pani Jolancie Mielczarek Pełnomocnikowi Burmistrza ds. Osób Starszych i Niepełnosprawnych za wsparcie,
  • Dyrekcji Gimnazjum nr 1 w Polkowicach, Zarządowi Aquapark Polkowice, Stowarzyszeniu „Radosne Serca”, Zarządowi i Dyrektorowi Klubu Górnik Polkowice, Straży Miejskiej w Polkowicach za współpracę i pomoc w przedsięwzięciach organizowanych przez Skorpiona,
  • redakcji Gazety Polkowickiej i TV Polkowickiej za wyczerpujące informowanie mieszkańców Gminy o wydarzeniach i sukcesach zawodników Skorpiona.