Podsumowanie II części projektu

16 gru 2021
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Począwszy od września na strzelnicy pneumatycznej w Szkole Podstawowej nr 3 prowadzone były zajęcia strzeleckie w ramach II części projektu finansowanego przez urząd Gminy Polkowice mające na celu upowszechnianie i rozwijanie strzelectwa sportowego wśród mieszkańców Polkowic. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród młodzieży, która była głównym beneficjentem projektu.

Niestety obostrzenia sanitarne powodowały, że liczba osób uczestniczących w treningach była ograniczona i nie wszyscy chętni mogli być na bieżąco obsłużeni. Z pewnością jednak wszyscy, którzy zakosztowali przyjemności strzelania byli zadowoleni (co było głównym celem zajęć) oraz poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności strzeleckie. Najbardziej zaangażowana w zajęcia młodzież miała możliwość rozwijania swoich umiejętności na licznych zawodach, w których polkowiccy strzelcy z powodzeniem brali udział. I tak:

• W ostatni weekend sierpnia na Otwartych Ogólnopolskich Mistrzostwach Ligi Obrony Kraju Mikołaj Zarzycki wystrzelał złoty medal w konkurencji pistolet sportowy juniorów młodszych oraz brąz w pistolecie pneumatycznym. Kuba Machowicz wygrał konkurencję pistolet standard juniorów i miał IV miejsce w pistolecie dowolnym.
  • We wrześniu uczennica SP1 Kaja Biczkowska zajęła V miejsce podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików we Wrocławiu. Kaja zadebiutowała w konkurencji pistolet sportowy Psp30+30. To bardzo widowiskowa i trudna konkurencja składająca się z części precyzyjnej i szybkiej. Polkowiczanka zajęła 5 lokatę zdobywając ponadto punkty w rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży dla gminy Polkowice i województwa dolnośląskiego.
  • Również we wrześniu Kuba Machowicz wystartował w Mistrzostwach Polski Juniorów w Bydgoszczy. W Ppn60 strzelił rekord życiowy i zajął 15 miejsce. Wprawdzie to jego pierwsze Mistrzostwa Polski bez medalu (i czwarte w karierze), ale wszedł właśnie do grupy wiekowej juniorów, bardzo licznej i skupiającej najbardziej doświadczonych zawodników z renomowanych klubów.
  • W czwartek 11 listopada z okazji Dnia Niepodległości na strzelnicy pneumatycznej KS Gwardia Zielona Góra odbyły się Zawody Strzeleckie „O Puchar Prezesa LZSS”. Dolny Śląsk reprezentowały na nich mocne ekipy ze Złotoryi, Jawora, Jeleniej Góry i oczywiście Polkowic. W pistolecie pneumatycznym młodziczek udany debiut zaliczyła Lena Sołonynka uczennica SP1, która zajęła III miejsce. W Ppn juniorów młodszych Mikołaj Zarzycki zajął II miejsce, ustępując pola tylko aktualnemu Mistrzowi Polski zawodnikowi Gwardii. W klasyfikacji Open (juniorzy i seniorzy) III miejsce wystrzelała Joanna Lewandowska, a tuż za nią na IV miejscu sklasyfikowany został Kuba Machowicz. Dekoracji laureatów dokonywała Sylwia Bogacka, srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich (Londyn 2012).
  • 4 grudnia podczas Ogólnopolskiego Turnieju Mikołajkowego w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego I miejsce w Ppn60 zajęła Joanna Lewandowska, II miejsce w Ppn40 wystrzelała Lena Sołonynka, a Kaja zajęła miejsce V.

Wszystkim uczestnikom zajęć dziękujemy za ich zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów w nowym roku.