Pierwsze powakacyjne sukcesy młodych polkowickich strzelców « Skorpion Polkowice


Pierwsze powakacyjne sukcesy młodych polkowickich strzelców


3 paź 2021
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Tegoroczne wakacje upłynęły młodym strzelcom pod znakiem intensywnych treningów.
Trójka młodziczek, uczennic Szkoły Podstawowej nr 1, przygotowywała się do uzyskania licencji zawodniczej Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. By ją uzyskać dziewczyny musiały przejść intensywne szkolenie teoretyczne i praktyczne.

Treningi odbywały się na strzelnicy pneumatycznej w SP3, zaś konkurencje kulowe ćwiczyliśmy w kompleksie strzeleckim Jawor oraz w Zielonej Górze. Na strzelnicach kulowych dziewczyny ćwiczyły wspólnie z Mikołajem i Kubą, medalistami Mistrzostw Polski i najbardziej utytułowanymi młodymi strzelcami z Polkowic.

Pierwszy sprawdzian dla świeżo upieczonych zawodników miał miejsce we Wrocławiu. W sobotę i niedzielę 11-12 września, uczennica SP1 zajęła V miejsce podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików we Wrocławiu. Kaja zadebiutowała w konkurencji pistolet sportowy Psp30+30. To bardzo widowiskowa i trudna konkurencja składająca się z części precyzyjnej i szybkiej. W pierwszej części zawodniczki strzelają pięciostrzałowymi seriami do celu oddalonego o 25 metrów. Na oddanie każdej serii mają 5 minut, czyli dużo czasu. Po około godzinnej przerwie rozpoczyna się część dynamiczna. Magazynki nadal ładowane są pięcioma nabojami z tym, że czas na wycelowanie i oddanie każdego strzału wynosi 3 sekundy. To bardzo trudne zadanie wymagające wysokich umiejętności. Polkowiczanka zajęła doskonałą 5 lokatę zdobywając ponadto punkty w rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży dla gminy Polkowice i województwa dolnośląskiego.
Niestety druga przygotowująca się do tych zawodów zawodniczka nie mogła wystartować z powodu awarii pistoletu.

Wkrótce kolejne ważne zawody. Trzymamy kciuki.