Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Strzelectwie Sportowym « Skorpion Polkowice


Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Strzelectwie Sportowym


24 kw. 2018
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

W dniach od 14 do 15 kwietnia na obiektach strzeleckich Gwardii Zielona Góra odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Strzelectwie Sportowym. W imprezie wzięli udział zawodnicy z województw dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Wśród nich znalazło się dwoje zawodników Skorpiona Polkowice i byli to Jakub Machowicz i Izabela Olejnik.

Obydwoje wystartowali 14 kwietnia w konkurencji Ppn40 czyli pistolet pneumatyczny odpowiednio młodzików i młodziczek. Zawodnicy dobrze przygotowali się do startu, umiejętnie rozłożyli realizacje zadań w czasie i nie popełniali błędów, czego efektem było drugie miejsce Jakuba i rekord życiowy, oraz czwarte miejsce i również rekord życiowy Izy. Obydwoje wystrzelali też klasy strzeleckie, które po wydłużeniu czasu trwania konkurencji (godzina + 15 minut na strzały próbne), i ilości oddanych strzałów zawodnicy muszą zbierać od nowa.
W przypadku Izy miejsce na podium było tuż tuż, gdyż reprezentantka wielkopolski, która zajęła III miejsce strzeliła taki sam wynik jak ona. W takim wypadku sędziowie biorą pod uwagę liczbą 10-tek wewnętrznych u zawodników i posiadacz większej ich liczby jest klasyfikowany wyżej, w tym wypadku niestety nie była to Iza. Podsumowując: reprezentanci naszego miasta spisali się bardzo dobrze, mieli okazję rywalizować i nawiązać równorzędną walkę z zawodnikami z dużych klubów strzeleckich dysponujących profesjonalnym sprzętem i infrastrukturą, pokazując tym samym jak wielki potencjał w nich drzemie. Trzymamy kciuki za kolejne udane starty młodych strzelców.