Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego 7-10 kwietnia 2022 « Skorpion Polkowice

Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego 7-10 kwietnia 2022

6 lip 2022
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

W piątek 8 kwietnia junior młodszy Mikołaj Zarzycki oraz młodziczka Lena Sołonynka uczennica SP1, wystartowali w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubuskiego w strzelectwie sportowym w Zielonej Górze w konkurencji Psp30+30, czyli pistolecie sportowym.

To trudna choć widowiskowa konkurencja. Składa się ona z dwóch części. W pierwszej zawodnicy i zawodniczki strzelają 7 serii 5-strzałowych do tarczy oddalonej o 25 metrów z amunicji kaliber 22 long rifle. Na oddanie pięciu strzałów mają 5 minut. Seria pierwsza jest serią próbną, a pozostałe 6 jest ocenianych. Po tej części następuje minimum godzinna przerwa, po której zawodnicy ponownie oddają 7 pięciostrzałowych serii z tą tylko różnicą, że na wycelowanie i oddanie każdego strzału mają tylko 3 sekundy.

Warunki atmosferyczne były fatalne, temperatura zbliżona do zera i silny wiatr. Nasi zawodnicy poradzili sobie z wszystkimi przeciwnościami losu i zajęli dobre miejsca. Mikołaj zajął II miejsce wśród juniorów młodszych, zaś wśród młodzików Lena uzyskała najwyższy wynik spośród dziewcząt, a dwa kolejne miejsca za nią zajęły również zawodniczki z Dolnego Śląska. Niestety w tej konkurencji chłopcy i dziewczyny klasyfikowani byli razem i Lena zajęła ostatecznie 6 miejsce, ustępując pola tylko bardziej doświadczonym kolegom.

Następnego dnia w konkurencji pistolet pneumatyczny młodzików chłopcy i dziewczęta klasyfikowani byli już osobno. Wystartowały tu Lena oraz Kaja Biczkowska. Obydwie spisały się bardzo dobrze. Lena zajęła 2 miejsce i została wicemistrzynią województwa lubuskiego, a Kaja uplasowała się na 5 miejscu. W tym samym czasie Mikołaj strzelał pistolet szybkostrzelny, zdobywając kolejny srebrny medal w tych zawodach. W niedzielę, ostatni dzień zawodów, wystartował tylko Mikołaj w pistolecie pneumatycznym juniorów młodszych zajmując 1 miejsce i otrzymując tytuł Mistrza województwa lubuskiego.

Warto podkreślić, że cała trójka naszych pistoleciarzy wchodzi w skład Kadry Województwa Dolnośląskiego w Strzelectwie Sportowym. Zawodnikom gratulujemy udanego startu i życzymy dalszych sukcesów.