Ostatnie starcie przed RIO « Skorpion Polkowice


Ostatnie starcie przed RIO


8 sie 2016
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

ZdjecieDo Igrzysk Paraolimpijskich w Rio został już tylko miesiąc, a Kadra Polski pojechała na ostatni sprawdzian przed tym ważnym wydarzeniem. W Suhl w Niemczech, gdzie końcem lipca i początkiem sierpnia podczas obozu treningowego wraz z kilkoma innymi krajami można było potrenować i zmierzyć się w atmosferze podobnej do tej na igrzyskach.

Konkurencje i treningi były rozłożone tak samo jak na Igrzyskach Paraolimpijskich łącznie z godzinowym harmonogramem. Zaczęło się konkurencją P1 w której nasz zawodnik Filip Rodzik po bardzo dobrym występie w kwalifikacjach (565 punkty), wszedł na drugiej pozycji do finału. Tam po ciężkiej walce ostatecznie zajął 3 miejsce.

Kolejną była konkurencja P3, w której nasz zawodnik nie czuje się najlepiej. Mimo tego udało mu się wejść do finału na 6 miejscu i ostatecznie skończyć rywalizację na drugiej pozycji. Ostatniego dnia koronna konkurencja Filipa P4. Tutaj nasz zawodnik nie pozostawił najmniejszych szans rywalom, zdobywając w tejże konkurencji 544 punkty. Tym samym, z dużą przewagą nad pozostałymi zawodnikami jako pierwszy wszedł do finału. Jednak w finale dwa niefortunne strzały zepchnęły go na ostatnie miejsce, ale nasz zawodnik konsekwentnie oraz z pełną determinacją  strzał po strzale odrabiał swoją stratę, co w ostateczności pozwoliło mu wyjść na prowadzenie i utrzymać je do końca.

– To bardzo dobry wyjazd. Możemy zaplanować sobie i rozłożyć siły tak jak będziemy robić to w RIO. Uważam wyjazd za udany tym bardziej, że takie wyniki na Igrzyskach były by dla mnie satysfakcjonujące.

Zdjecie