Ostatnie starcie przed Mistrzostwami Polski « Skorpion Polkowice


Ostatnie starcie przed Mistrzostwami Polski


9 cze 2017
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

W miniony weekend 3-4 czerwca nasz zawodnik, Filip Rodzik mógł ostatni raz zmierzyć się z najlepszymi przeciwnikami z całej Polski. We wszystkich konkurencjach (P1, P5 i FTP) walka była bardzo zacięta i wyrównana, co wróży niezwykłymi emocjami podczas Mistrzostw Polski.Specyfika samego strzelania była nieco inna niż będzie podczas Mistrzostw Polski, bo tam będą strzelać do tarcz elektronicznych. Podczas Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich w Gorzowie strzelali do tarcz papierowych, niby różnica nie tak duża, ale konieczność zmieniania tarcz co chwilę powoduje, że finały strzela się zupełnie inaczej.

Filipa pierwszą konkurencję było P1, uzyskał w niej 556 punktów, co uplasowało go na 3 miejscu do finału. Sławomirowi Okoniewskiemu zabrakło zaledwie jednego punktu do drugiego miejsca, a Szymonowi Sowińskiemu 3 punktów do pierwszego.

– W finale jednak przez szybkie tempo strzelań i konieczność zmian tarcz nie poszło mi tak jakbym tego sobie życzył. Ostatecznie zająłem 4 miejsce. – komentuje Filip.

Konkurencja P5 odbywała się pod wieczór w sobotę. Zmęczenie po całym dniu oraz spastyka od długiego siedzenia, kilka razy przeszkodziła naszemu zawodnikowi w strzelaniu. Podczas jednej serii 5 strzałowej Filip musiał poczekać, aż spastyka się uspokoi co sprawiło, że jeden z pięciu strzałów oddał po komendzie stop i zamiast najlepszego strzału w tej serii, otrzymał jedno zero. Pomimo to zajął 4 miejsce z wynikiem 322.

W niedzielę zawodnicy rozegrali konkurencję FTP. Tutaj Filip, przechodząc przez kolejne eliminacje dotarł do samego finału, gdzie razem z Szymonem Sowińskim uzyskali tyle samo punktów i musieli strzelać dogrywkę o 1 miejsce. Przez kilka pierwszych strzałów szli łeb w łeb. Przy oddaniu kolejnego strzału do największej dziurki, Filipowi broń zeszła lekko w lewo co spowodowało, że o włos chybił. Szymonowi udało się i tak zakończyła się ich rywalizacja.

Już za tydzień w dniach 15-18 czerwca odbędą się Mistrzostwa Polski, gdzie Filip weźmie udział w konkurencjach P1, P3, P4 i P5, ale widząc po przygotowaniu najsilniejszych konkurentów Szymon Sowiński (Paraolimpijczyk i Rekordzista Świata), Sławomir Okoniewski (dwukrotny Wicemistrz Europy)  i Kacper Pierzyński (Rekordzista Świata w kategorii Juniorów), będą to wyrównane zawody, na wysokim poziomie.