Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Strzelecki Młodzików w Zielonej Górze – kolejny udany start młodych polkowiczan « Skorpion Polkowice


Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Strzelecki Młodzików w Zielonej Górze – kolejny udany start młodych polkowiczan


17 gru 2018
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

W sobotę 15 grudnia trójka polkowiczan Jakub Machowicz, Malwina Raczyńska i Mikołaj Zarzycki wzięli udział w ostatnich w tym roku kalendarzowym zawodach strzeleckich dla młodzików. Był to Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Strzelecki rozgrywany na obiektach strzeleckich KS Gwardia Zielona Góra. Dla Malwiny i Mikołaja był to debiut na imprezie tej rangi i w takiej obsadzie, dla Kuby ostatnie zawody w tej kategorii wiekowej. Od stycznia awansuje do grupy juniorów młodszych. 

W ramach turnieju przeprowadzane były tylko konkurencje pneumatyczne. Nasi reprezentanci wystartowali w konkurencji Ppn40 czyli pistolecie pneumatycznym odpowiednio młodziczek i młodzików. Malwina spisała się doskonale zajmując 5 miejsce a Mikołaj 15. To doskonałe miejsce biorąc pod uwagę rangę zawodów oraz obsadę – zawodniczki i zawodnicy z renomowanych klubów mających olbrzymie budżety, odpowiednią infrastrukturę, pełne magazyny sprzętu i całe sztaby szkoleniowców do dyspozycji. Co do Kuby to zakończył swoją karierę młodzika z wielką klasą. Zajął pierwsze miejsce i w konkurencji głównej i w super finale(dodatkowa konkurencja mająca urozmaicić rywalizację).

 Zawody te dzięki atrakcyjnej formule są ważnym elementem systemu szkolenia i rywalizacji sportowej młodych strzelców. Malwina i Mikołaj mogli poznać i obserwować swoje przyszłe rywalki i rywali, gdyż pełnoprawnymi młodzikami zostaną dopiero począwszy od stycznia czyli nowego sezonu. Będą mieli dwa lata aby w tej grupie wiekowej rywalizować z zawodnikami z całej Polski i doskonalić swoje umiejętności.