Mistrzostwa Polski Wrocław 2014 « Skorpion Polkowice


Mistrzostwa Polski Wrocław 2014


30 cze 2014
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

MP_2014W dniach 20-22 czerwca tego roku we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych. W zawodach wzięło udział łącznie 44 zawodników, w tym 6 reprezentowało nasze stowarzyszenie, a mianowicie: Filip Rodzik, Konrad Czajkowski, Tomasz Szakoła, Adrian Lewandowski, Krzysztof Bech oraz Albin Batycki. Zawody te były pierwszą tak dużą imprezą organizowaną przez Skorpiona, więc mieliśmy ręce pełne roboty, ale koniec końców wszystko się udało, tak jak planowaliśmy.

W konkurencji P1, czyli w pistolecie pneumatycznym walka była zacięta. Do finału dostało się dwóch naszych zawodników. Na drugim miejscu uplasował się Rodzik z wynikiem 556 pkt. zaraz za Szymonem Sowińskim (561 pkt.) ze „Startu” Zielona Góra, a przed wicemistrzem Europy Sławkiem Okoniewskim (548 pkt.) ze „Startu” Szczecin. Z wynikiem 518 pkt. wszedł do finału Krzysztof Bech. Sam finał jednak był dla wszystkich zaskoczeniem. MP_2014_000Po pierwszych kilku strzałach na prowadzenie wysunął się Kacper Pierzyński, a po kilku kolejnych na wysokiej pozycji znalazł się także Karpacz Grzegorz. Wszyscy byli w lekkim szoku, kiedy na 5. miejscu odpadł Sławek, a zaraz po nim Szymon. Tu trzeba było zachować zimną krew i trzymać nerwy na wodzy. Już po 8 strzałach na prowadzenie wysunął się Filip i wciąż sukcesywnie zwiększając przewagę nad rywalami, ostatecznie pozostał na 1 lokacie z wynikiem 196,6 pkt. Krzysztof natomiast odpadł jako drugi, choć trzeba tu zaznaczyć, że to był pierwszy finał, w jakim brał udział.

Ponad to udało się naszej drużynie w składzie Filip Rodzik, Krzysztof Bech, Konrad Czajkowski, w konkurencji P1 uzyskać drugi wynik i zdobyć srebrny medal w kategorii drużynowej.

Jeśli zaś chodzi o konkurencje P4, czyli pistolet dowolny to Filip ćwicząc nową technikę, do finału wszedł na miejscu 3, a kontynuując ćwiczenia w finale, ostatecznie na 3 miejscu pozostał. W P5- pistolet szybkostrzelny, brał udział, oprócz Filipa i Krzysztof, którego był to pierwszy start w tej konkurencji. Nie jest to konkurencja, którą Filip jakoś szczególnie trenuje, ale uplasował się on na 4 miejscu z wynikiem 316 pkt., a zaraz za nim, przy swoim debiucie, na 5 miejscu stanął Krzysztof z 309 pkt.

Mieliśmy także jednego zawodnika w karabinku. Adrian strzelając w konkurencjach R4 i R5 zajął odpowiednio 5. i 4. miejsce. W jego przypadku rywale są dobrzy. Dwóch z nich, zajmujących czołowe pozycje wchodzi w skład Kadry Polski, więc Adrian nie miał łatwego zadania.

Całe zawody możemy chyba podsumować jednym słowem: Udały się! Mamy nadzieję w przyszłości zorganizować jeszcze tego typu imprezę, a może nawet jeszcze większą.

Chcieliśmy również podziękować grantodawcom i sponsorom, bez któych cała impreza by się nie odbyła: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski, Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”, Hotel Campanile, Gmina Polkowice.

Wyniki:
KOMUNIKAT MP Niepełnosprawnych 2014

Poniżej, niektóre zdjęcia wykonane przez nasze wolontariuszki Joannę Panter i Joannę Jankowską oraz przez Michała Świderskiego z Fundacji Metro

W działania te zostali włączeni wolontariusze w ramach projektu dofinansowanego ze środków Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskim UE. Projekt realizowany jest przez Fundację Porozumienie Wzgórz Dalkowskich z Nowego Miasteczka, w Partnerstwie z Gmina Kożuchów