Mistrzostw Dolnego Śląska Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Strzelectwie Sportowym « Skorpion Polkowice


Mistrzostw Dolnego Śląska Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Strzelectwie Sportowym


29 paź 2015
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

MedalisciOd 5 do 16 października na obiektach strzeleckich KS Śląsk Wrocław odbywały się jak co roku zawody strzeleckie „Finał Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Gimnazjady w strzelectwie sportowym” . Swoimi umiejętnościami popisywali się młodzi strzelcy z całego województwa.

W/w zawody uznawane są za Mistrzostwa Dolnego Śląska Szkół Podstawowych i Gimnazjów w strzelectwie sportowym. Polkowice reprezentowały dziesięcioosobowe drużyny z Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Gim 1 i Gim 2. W kategorii Szkół Podstawowych reprezentacja SP 1 zajęła III miejsce w klasyfikacji drużynowej. Równie dobrze spisali się reprezentanci gimnazjów zajmując: Gimnazjum nr 2 II miejsce, a Gim 1 IV w klasyfikacji zespołowej. W klasyfikacji indywidualnej Polkowiczanie wystrzelali trzy medale: w kategorii dziewczęta gimnazja Nina Turkiewicz zajęła I miejsce a tuż za nią na miejscu III uplasowała się Julia Minta. Obie dziewczyny uczęszczają do tej samej klasy w Gimnazjum nr 1. Trzeci medal przypadł w udziale Karolowi Sikorze z SP 1 w kategorii Chłopcy szkoły podstawowe i był to krążek złoty.

Wszyscy uczestnicy zawodów przygotowywali się do nich na strzelnicy pneumatycznej w Gim 1 pod kierunkiem instruktorów strzelectwa Filipa Rodzika i Marcina Zarzyckiego.
„W bieżącym roku strzelnica jest bardzo intensywnie wykorzystywana, praktycznie codziennie odbywają się na niej jakieś zajęcia. Szczególnie popularne stały się treningi dla mieszkańców poszczególnych osiedli. Jak na razie najbardziej intensywnie ćwiczyli mieszkańcy osiedla Gwarków choć lada moment dogoni ich a być może i przegoni brać strzelecka z osiedla Krupińskiego…”