Mistrz Polski Młodzików « Skorpion Polkowice


Mistrz Polski Młodzików


7 paź 2017
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Jakub Machowicz uczeń naszej szkoły od dwóch lat trenuje strzelectwo sportowe pod kierunkiem instruktorów Filipa Rodzika i Marcina Zarzyckiego. Specjalizuje się w konkurencjach pistoletowych. Do tej pory odnotował już wiele udanych startów na zawodach różnych szczebli jednak miniony wrzesień obfitował w wyjątkowe sukcesy.

Pierwszym ważnym wyzwaniem dla niego były Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Strzelectwie Sportowym. Po raz pierwszy Polkowice miały na nich swojego reprezentanta. Jakub wystartował w pistolecie pneumatycznym. Strzelał doskonale niestety przedostatni strzał oddał za szybko i zamiast jak pozostałe polecieć w środek tarczy poleciał w prawo aż na trójkę. Taki błąd niestety kosztuje, w tym wypadku miejsce na podium. Ostatecznie Jakub zajął 6 lokatę. To dało jemu, klubowi i województwu 2 punkty, które zsumowane z wynikami zawodników Śląska Wrocław, Agatu Złotoryja i Polonii Jelenia Góra uklasyfikowały Dolny Śląsk na I miejscu strefy IV, przed Wielkopolską, Lubuskiem i Opolskim.
Ta impreza była jednak dopiero preludium przed najważniejszym startem Jakuba w życiu. Były nim Mistrzostwa Polski Młodzików w Zielonej Górze (28.09.-01.10.2017 r). Jakub wystartował w nich w dwóch konkurencjach: pistolecie pneumatycznym i pistolecie sportowym część dokładna. W pneumatyku liczyliśmy na bardzo dobry wynik i troszeczkę się przeliczyliśmy – medalu nie było. Stres i korki na drodze w efekcie czego ledwo zdążyliśmy na czas zrobiły swoje. Za to w sobotę w pistolecie sportowym poszło doskonale. W tej konkurencji zawodnicy strzelają seriami pięcio strzałowymi na odległość 25 metrów pociskami Long Rifle kalibru 5,6. Serii jest siedem z czego pierwsza to próbna-pozwalająca się wstrzelać. Od pierwszej do ostatniej serii Jakub strzelał wzorowo, nie popełniał żadnych błędów a wszystkie kule wchodziły w środek tarcz. Po ostatnim strzale wiadomo już było, że ma miejsce w ścisłej czołówce. Pół godziny później wydano oficjalny komunikat i okazało się, że mamy Mistrza Polski. Co ciekawe nowy mistrz strzelał na najstarszym pistolecie w tych zawodach ponad 30-letnim Margolinie.