Marzec – udany miesiąc dla strzelców polkowickiego skorpiona « Skorpion Polkowice


Marzec – udany miesiąc dla strzelców polkowickiego skorpiona


6 kw. 2017
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

19 marca na strzelnicy LOK Lubin odbyły się pierwsze zawody strzeleckie rozgrywane w ramach całorocznego turnieju „Cztery pory Roku”. Zawody skierowane były do szerokiego kręgu doświadczonych dorosłych zawodników z wieloletnim strzeleckim stażem z terenu województwa dolnośląskiego. Udział w nich wzięła także ekipa polkowickiego skorpiona.

Zawody rozgrywane były w karabinie i pistolecie z podziałem na kobiety i mężczyzn nie uwzględniając kryteriów wiekowych. Większość reprezentantów Polkowic stanowiła młodzież w wieku szkolnym. Grupa ta doskonale się odnalazła w gronie dorosłych i doświadczonych strzelców. W kategorii pistolet pneumatyczny kobiet II miejsce wywalczyła Joanna Panter doświadczona i utytułowana zawodniczka, a IV Izabela Olejnik uczennica SP 1 debiutantka i najmłodsza uczestniczka turnieju. W pistolecie mężczyzn II miejsce zajął Tadeusz Białocki a III Jakub Machowicz na co dzień uczeń pierwszej klasy Gimnazjum nr 1. Miłą niespodzianką była doskonała forma Kamili Jokiel (również Gimnazjum nr 1), która w konkurencji karabin pneumatyczny kobiet pokonała liczne, starsze i doświadczone konkurentki klasyfikując się na I miejscu. Krzysztof Stępień w karabinie mężczyzn zajął III miejsce i choć była to najliczniej obsadzona konkurencja nie był usatysfakcjonowany. Niestety przygotowania do matury kolidują z treningami kosztem tych ostatnich. Ogólnie rzecz biorąc pierwsza edycja turnieju „Cztery Pory Roku” była bardzo udana dla polkowiczan, a zawodnicy dali z siebie 100% mocy.
Tydzień później tj. 25 marca nasi strzelcy szkoleni przez Filipa Rodzika i Marcina Zarzyckiego ponownie udali się do Lubina by stanąć w szranki kolejnych zawodów. Tym razem były to „Wojewódzkie Zawody Strzeleckie Ligi Obrony Kraju z Broni Pneumatycznej – juniorów i seniorów”. Głównym celem tych zawodów było wyłonienie reprezentacji województwa na zawody wyższej rangi. Młodzi polkowiccy strzelcy po raz kolejny pokazali swoje umiejętności zdobywając 4 złote medale i jeden srebrny. I tak pistoleciarze: Joanna Panter była niepokonana wśród seniorek, Izabela Olejnik wśród juniorek a Jakub Machowicz wśród juniorów. Wśród karabiniarzy prym wiodła Kamila Jokiel – najlepsza juniorka, a Krzysztof Stępień zajął drugie miejsce wśród juniorów ustępując pola tylko jednemu doświadczonemu i świetnie wyposażonemu zawodnikowi z Polanicy Zdrój.
Mamy nadzieję, że tak dobrze rozpoczęty sezon, dostarczy fanom strzelectwa jeszcze dużo emocji w tym roku.