Koniec sezonu 2017 « Skorpion Polkowice


Koniec sezonu 2017


8 lis 2017
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

W miniony weekend w Drzonkowie odbył się VII Międzynarodowy Lubuski Puchar Niepełnosprawnych w Strzelectwie Sportowym. Liczna drużyna Skorpiona w pierwszy dzień kąsała zajadle, lecz drugiego dnia zabrakło jadu i z 4 osób które weszły do finału, żadna nie była na pudle.

Na te zawody pojechaliśmy w składzie: Filip Rodzik, Krzysztof Bech, Adrian Lewandowski, Genowefa Małek, Konrad Czajkowski, Tomasz Szakoła, Rafał Kociatkiewicz i Andrzej Kurek. W pierwszym dniu Filip Rodzik strzelając w konkurencji P1 uzyskał wynik 559 i wszedł do finału na 2 miejscu, ustępując tylko o punkt Szymonowi Sowińskiemu. W tym samym dniu w konkurencji P3, po dogrywce o 2 miejsce z Kacprem Pierzyńskim, zajął on 3 lokatę.
W konkurencji P1 do finału na 8 miejscu dostał się również Krzysztof Bech. Prócz tego do finału dostał się Adrian Lewandowski w konkurencji R5 oraz Genowefa Małek w konkurencji P2.

W niedzielę zostały rozegrane wszystkie finały. Niestety nikomu z 4 zawodników Skorpiona nie udało się uzyskać miejsca na pudle. Najbliżej miejsca medalowego był Filip Rodzik, który pod koniec strzelania znalazł się na miejscu 3 z niewielką stratą do miejsca 2. Niestety jeden zły strzał w siódemkę pozbawił go możliwości udziału w dalszej części finału i zagwarantował 5 miejsce.

– Jestem zadowolony z zawodów, bo wiem, że już jest lepiej, ale muszę jeszcze popracować nad lepszymi złożeniami i oddawaniem strzałów z pierwszego złożenia. Podczas konkurencji oddawałem dobre strzały, ale miałem czas na odłożenia i odpoczynek. W finale nie było tego czasu, co widać było po wyniku. Mam jeszcze pół roku do Mistrzostw Świata w Korei Południowej, więc jest czas, ale trzeba się brać ostro do pracy – komentuje Filip Rodzik.