Kolejne udane starty polkowickich strzelców « Skorpion Polkowice


Kolejne udane starty polkowickich strzelców


23 lut 2018
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

W miniony weekend tj. 17-18 lutego na strzelnicy pneumatycznej LOK Lubin odbyły się dwie imprezy. W sobotę Międzynarodowe Zawody Strzeleckie „Puchar Zimy” pod patronatem prezydenta Lubina, zaś w niedzielę kolejny „Puchar Zimy” czyli pierwsza część turnieju „Cztery Pory Roku”. Na imprezy zjechali przedstawiciele dolnośląskich klubów z min. Złotoryi, Jawora, Kotliny Kłodzkiej, Legnicy. Oławy, Głogowa, Polkowic i Czech. W zawodach wzięła też udział liczna grupa młodych strzelców polkowickiego skorpiona. W konkurencjach startowali obok siebie seniorzy i juniorzy (do 19 roku życia). Wszyscy klasyfikowani byli według wyniku (klasyfikacja ogólna) z późniejszym uwzględnieniem kategorii wiekowej.

Reprezentanci naszego miasta dali z siebie wszystko czego owocem były liczne sukcesy w obydwu imprezach. W sobotnich Międzynarodowych Zawodach Strzeleckich „Puchar Zimy” w pistolecie pneumatycznym III miejsce wśród kobiet zajęła Joanna Panter, w klasyfikacji juniorów I miejsce zajął Jakub Machowicz z Gimnazjum nr 1, zaś jego koleżanka Iza Olejnik z SP1 zajęła pierwsze miejsce wśród juniorek. W klasyfikacji ogólnej Kuba był czwarty wśród mężczyzn zaś Iza wystrzelała piąty wynik wśród kobiet. W karabinie kobiet i juniorek zarazem III miejsce uzyskała Kamila Jokiel z Zespołu Szkół. W tej konkurencji ekipa młodych adeptek strzelectwa była bezkonkurencyjna i nie dała żadnych szans seniorkom, co jest sytuacja wyjątkową. Wśród karabiniarzy brylował Jakub Kemes z Gim 1 zajmując trzecią lokatę wśród juniorów i VI w klasyfikacji ogólnej.
Następnego dnia w kolejnych zawodach nasza ekipa poradziła sobie jeszcze lepiej. W pistolecie juniorów ponownie I miejsca zajęli Jakub Machowicz i Izabela Olejnik. W klasyfikacji mężczyzn Jakub zajął III miejsce. W karabinie pneumatycznym Kamila Jokiel była niepokonana w klasyfikacji kobiet oraz juniorek. Jakub Kemes wystrzelał I miejsce wśród juniorów oraz IV miejsce wśród mężczyzn strzelając przy okazji swoją „życiówę”. To był bardzo wystrzałowy weekend dla naszych strzelców. Sezon dopiero się zaczyna i przed podopiecznych duetu trenerskiego Rodzik-Zarzycki jeszcze wiele startów. Trzymamy kciuki.