Kolejne sukcesy naszych strzelców « Skorpion Polkowice


Kolejne sukcesy naszych strzelców


11 lis 2013
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

MP_Drzonkow2013Po wielkim sukcesie naszego zawodnika podczas Mistrzostw Europy w Strzelectwie Sportowym musiał on się zmierzyć z Wicemistrzem Europy, nowym rewelacyjnie strzelającym zawodnikiem Startu Zielona Góra oraz jeszcze pięcioma innymi coraz mocniejszymi przeciwnikami w finale, gdzie każdy strzał może decydować o zwycięstwie lub porażce.

Filip Rodzik wszedł do finału na drugim miejscu z wynikiem o jeden punkt lepszym niż podczas Mistrzostw Europy. Na pierwszym miejscu uplasował się Sławomir Okoniewski Wicemistrz Europy, a trzecim Szymon Sowiński start Zielona Góra. Między tymi zawodnikami były niewielkie różnice punktowe co zapowiadało bardzo wyrównaną walkę.

– Stresowałem się bardziej niż podczas Mistrzostw Europy. Wtedy sukcesem było wejście do finału i jakbym odpadł podczas walki o medal wiedziałem, że i tak zrobiłem dużo. Tutaj czułem presję Mistrza Europy i związanej z tym presji wymagań kibiców. Tym bardziej, że miałem rywali, którzy strzelali naprawdę dobrze. – komentuje Filip Rodzik.

Walka była wyrównana, do 12 strzału po, którym Filip sukcesywnie zwiększał przewagę nad rywalami. Ostatecznie nasz zawodnik zakończył finał z wynikiem 197,6 punktu, co jest nowym Rekordem Polski i zarazem wynikiem o 2,3 punktu większym od Rekordu Europy. Wyprzedził on drugiego zawodnika Sławomira Okoniewskiego aż o 4,3 punktu. Przy czym Sławomir Okoniewski strzelił na wysokim Europejskim Poziomie, bo tyle samo co zapewniło naszemu zawodnikowi w finale Mistrzostwo Europy 193,3 punktu.
Filip Rodzik zajął również 2 miejsce w konkurencji P5 (pistolet pneumatyczny szybkostrzelny).

Z zapartym tchem oglądaliśmy również finał konkurencji R4, do której na 4 miejscu dostał się nasz zawodnik Adrian Lewandowski. Po zaciętej walce nie dawał szans rywalom i ostatecznie uplasował się na 2 miejscu.

To były ostatnie zawody w tym roku. Nasi zawodnicy mogą teraz odpocząć po długim i emocjonującym sezonie, aby w przyszłym roku (miejmy nadzieję) zaskoczyć nas jeszcze bardziej.

Gratulujemy wszystkim wyników i rekordów życiowych.

Zdjęcia z imprezy możemy obejrzeć na naszym profilu na Facebooku