Kolarze Skorpiona wracają z medalami z Mistrzostw Polski! « Skorpion Polkowice

Kolarze Skorpiona wracają z medalami z Mistrzostw Polski!

31 maj 2010
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

29 i 30 maja (sobota i niedziela) ponad 180 zawodników rywalizowało w okolicach Torunia w Mistrzostwach Polski Masters w kolarstwie szosowym. Świetnie w imprezie zaprezentowali się zawodnicy Skorpiona, którzy wrócili z dwoma medalami.

W pierwszym dniu Mistrzostw Polski rywalizowali specjaliści od jazdy indywidualnej na czas. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 20 km. Zgodnie z oczekiwaniami, w kategorii I (30-39 lat) bardzo dobrze zaprezentował się ubiegłoroczny Mistrz Polski – Artur Korc (Masters Giżycko), który na trudnej trasie 20 kilometrów zanotował czas 26:46. Zaledwie osiem sekund wolniej dystans przejechał Dariusz Woźniak (Skorpion Polkowice).

Brązowy medal zdobyła Grzegorz Tomasiak z zespołu Mayday Team Lublin a na czwartej pozycji uplasował się kolejny zawodnik Skorpiona – Grzegorz Pytlak, któremu do brązowego medalu zabrakło 47 sekund!

Miejsce pozostałych zawodników Skorpiona: 18. Janusz Pytlak 31:06, 24. Paweł Żelichowski 32:19.

W drugim dniu Mistrzostw Polski rozegrano jazdę na czas dwójkami na dystansie 25 km. Tytuł Mistrzów Polski w kategorii 30-39 lat wywalczyli Artur Korc (Giżycko) i Daniel Chądzyński (Sochaczew) z czasem 33:21. Wicemistrzami, po wspaniałej jeździe zostali zawodnicy Skorpiona Polkowice – Grzegorz Pytlak i Dariusz Woźniak, którym do pierwszego miejsca zabrakło 22 sekund. Brąz przypadł Pawłowi Szaduro (Gdynia) i Grzegorzowi Tomasiakowi (Lublin).

Miejsce 8 zajął Janusz Pytlak w parze z Pawłem Kimbortem (Szklarska Poręba) a 10 Paweł Żelichowski w parze z Michałem Szlęzakiem z Konstancina.