Kolarze Skorpiona na podium w Żmigrodzie! « Skorpion Polkowice

Kolarze Skorpiona na podium w Żmigrodzie!

12 maj 2011
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

01 maja br., w Żmigrodzie odbył się X KOLARSKI WYŚCIG NA CZAS O PUCHAR BURMISTRZA GMINY ŻMIGRÓD. W wyścigu wzięło udział ponad 100 zawodników, we wszystkich kategoriach wiekowych. Nasi zawodnicy pokazali, że są w znakomitej formie zajmując dwa miejsca na podium!
Kolarze Skorpiona brali udział w tym wyścigu nie po raz pierwszy. Wyścig w Żmigrodzie jest rozgrywany na płaskiej trasie o długości ok. 19 km z nawrotem w połowie długości czasówki. Zawodnicy wypuszczani byli na trasę co 2 minuty każdy. Pomimo, że droga wiodła po płaskim terenie, to jednak zniszczony asfalt i wiejący silny boczny wiatr zmieniający się w trakcie wyścigu na czołowy, dał się we znaki „wybijając” zawodników z rytmu.
W kategorii wiekowej 31-40 lat Grzegorz Pytlak zajął 2 miejsce tracąc 22 sekundy do zwycięzcy a Jacek Garczyński zajął 3 miejsce na podium. W kategorii powyżej 60 lat 14 miejsce zajął Bronisław Szafirowicz.