Kolarskie przygotowania do sezonu « Skorpion Polkowice


Kolarskie przygotowania do sezonu


18 lut 2010
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Okres intensywnych przygotowań trwa już od grudnia zeszłego roku. Nasi kolarze budują formę poprzez treningi na siłowni, basenie, rowerach, ale również korzystając z zimowej aury jeżdżą na nartach biegowych. Istotnym elementem treningu jest jak najczęstszy udział w zawodach, gdzie zawodnik musi zmierzyć się nie tylko ze swoimi słabościami fizycznymi, ale również psychicznymi. W okresie zimowym ciężko o wyścigi kolarskie, natomiast nie brakuje zawodów w biegach narciarskich. 14 lutego w zawodach Grand Prix Wzgórz Dalkowskich w narciarstwie biegowym Grzegorz Guz zajął 2 miejsce w kategorii open oraz pierwsze w swojej kategorii wiekowej.
Starty w zawodach jednak to nie jedyne wyzwania naszych zawodników, muszą oni również wykonać ciężką pracę podczas zgrupowań. W styczniu odbyło się pierwsze w tym roku dwutygodniowe zgrupowanie kadry narodowej osób niepełnosprawnych w Wiśle, w którym uczestniczył Grzegorz Guz. Kolejne zaplanowane zgrupowanie z udziałem naszych zawodników odbędzie się w kwietniu.
Tak intensywne przygotowania, mamy nadzieję, zakończą się licznymi sukcesami naszych zawodników podczas startów w roku 2010, które rozpoczną się już końcem marca.