Kolarskie przygotowania do sezonu 2009 « Skorpion Polkowice


Kolarskie przygotowania do sezonu 2009


1 kw. 2009
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

W połowie stycznia 2009 zawodnicy sekcji kolarskiej rozpoczęli cykl przygotowań do sezonu 2009 zgrupowaniem w Szklarskiej Porębie. Podczas pobytu w Karkonoszach realizowali założony plan treningowy m.in. przeprowadzili mikrocykle treningowe z położeniem dużego nacisku na budowaniu siły i ogólnej wytrzymałości poprzez m.in. treningi na nartach biegowych w pobliskich Jakuszycach.

1gg010409

Grzegorz Guz w czasie treningu w Jakuszycach.

W marcu  odbyło się na Cyprze zgrupowanie kadru narodowej osób niepełnosprawnych. W ciepłym klimacie przy doskonałych warunkach pogodowych kolarze wykonali zadania treningowe przeprowadzając  treningi zarówno w terenach płaskich jak i górzystych zwiększając każdorazowo ich intensywność.  Realizowali  oni plan treningowy, który w większości był treningiem szosowym pozwalającym na zbudowanie odpowiedniej bazy kilometrowej.

2gg010409Przed wyjazdem na trening. Stoja od lewej: Mistrzowie Paraolimpijscy z Pekinu  – Dariusz Flak (pilot tandemu) i Andrzej Zajac (zawodnik), Mistrzowie Świata –  Artur Korc (pilot tandemu) i Krzysztof Kosikowski (zawodnik), Grzegorz Guz – zawodnik Skorpiona Polkowice, wicemistrzowie Europy  – Piotr Czopek (pilot tandemu)  i Piotr Łożynski (zawodnik) oraz Arkadiusz Gancarczyk (pilot tandemu) i Przemysław Wegner (zawodnik).

img_1831Janusz Pytlak (pilot tandemu) i Mariusz Mazur (zawodnik) na jednym z treningów.

2 kwietnia kolarze tandemowi wyjeżdżają na obóz sportowy do Polanicy Zdrój gdzie do 11 kwietnia bedą szlifowali formę oraz technikę. Na 18 kwietnia zaplanowany jest pierwszy start w wyścigu integracyjnym, który odbędzie się w Ciechanowie.