IV WARSZTATY WYJAZDOWE – GÓRA « Skorpion Polkowice


IV WARSZTATY WYJAZDOWE – GÓRA


18 lut 2015
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

grupoweDzięki grantom z Fundacji „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”, odbyły się kolejne warsztaty wyjazdowe pod nazwą „Szlakami Dolnego Śląska”, realizowanego przez Skorpion Polkowice w partnerstwie z Fundacją Eudajmonia. Tym razem uczestnicy warsztatów mieli możliwość zwiedzić niewielkie, ale bogate w atrakcje turystyczne miasto – Góra. Towarzyszyła nam piękna pogoda i doskonałe nastroje.

Z przyjemnością spacerowaliśmy uliczkami miasta, które prowadziły nas od zabytku do zabytku. W pierwszej kolejności była to Wieża Głogowska, stanowiąca część umocnień średniowiecznych z XV wieku. Drogą wybrukowanym kamieniem polnym – otoczakami dotarliśmy następnie do ruin zamku i historycznej studni. Spacerem przeszliśmy obok górowskiego szpitala, wieży ciśnień i pięknego budynku Urzędu Miejskiego.
Ogromne wrażenie zrobił na uczestnikach warsztatu kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej z lat 1460-1550, po którym zostaliśmy oprowadzeni – przedstawiono nam jego ciekawą historię. Znaleźliśmy również czas na chwilę zadumy pod pomnikiem Marszu Śmierci, upamiętniającego ofiary II wojny światowej.

W ramach projektu uczestnicy mieli zapewnione przejazdy komunikacją międzymiastową oraz wsparcie asystentów – wolontariuszy doświadczonych w aktywizowaniu osób z niepełnosprawnością w oparciu o modele asystentury wypracowane przez Fundację Eudajmonia. W warsztatach wzięło udział 11 osób z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności zamieszkujących gminę Polkowice.

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez „Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce” oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”.

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy zgodę na realizację kolejnych – V warsztatów wyjazdowych! W lutym pojedziemy ponownie do Legnicy!