Integracyjny Rajd Rowerowy i Wózkowy dla Osób Niepełnosprawnych « Skorpion Polkowice


Integracyjny Rajd Rowerowy i Wózkowy dla Osób Niepełnosprawnych


22 cze 2015
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

plakat nowogrodzki rajd integracyjny3Nowogród Bobrzański jest niewielkim miasteczkiem usytuowanym w dolinie Bobru. Otaczają go gęste lasy z licznymi ścieżkami i szlakami dla rowerzystów i pieszych. To miejsce, w którym wypoczynek znajdzie każdy, kto potrzebuje kontaktu z przyrodą, świeżym powietrzem, wodą. To miejsce, w którym narodziła się idea zorganizowania Integracyjnego Rajdu Rowerowego i Wózkowego dla Osób Niepełnosprawnych.

W związku z licznymi barierami architektonicznymi oraz brakiem pewności siebie, osoby niepełnosprawne rzadko uczestniczą w życiu społeczno–kulturalno–sportowym lokalnej społeczności. Integracyjny Rajd Osób Niepełnosprawnych jest szansą na to, że nastąpi zmiana w ich życiu oraz zwiększy się otwartość osób zdrowych na potrzeby oraz możliwość spędzania wolnego czasu z ludźmi, dla których często jeden schodek stanowi przeszkodę nie do pokonania.

Integracyjny Rajd Rowerowy i Wózkowy dla Osób Niepełnosprawnych zaplanowano w Nowogrodzie Bobrzańskim na dzień 27 czerwca 2015 r. Jest to impreza o zasięgu wojewódzkim. Trasa rajdu przewiduje blisko 11 kilometrów. Start i meta usytuowane są przy Ośrodku Kultury. Większość trasy wiedzie leśnymi (betonowymi) drogami po byłej fabryce amunicji w Krzystkowicach. Ze względu na rekreacyjny charakter oraz uczestnictwo w nim dzieci, nie dopuszcza się współzawodnictwa sportowego na trasie rajdu. Rajd nie jest wyścigiem i wszelkie formy współzawodnictwa są zabronione! Chętni do wzięcia udziału w nim proszeni są o zgłoszenie się do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Nowogrodzie Bobrzańskim do dnia 26 czerwca 2015 r.

Po części rajdowej imprezy przewidziano występy lokalnych grup artystycznych, ogródek gastronomiczny. Rajdowi towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje, wśród nich: pokaz kowalstwa, przewóz bryczką po terenie miasta (za darmo), pokaz sokolnictwa, prezentacja ptaków, pokaz tresury psów, stoisko producenta rowerów dla niepełnosprawnych, ekspozycje łowieckie, występy rodzinnych zespołów muzycznych, kuchnia polowa i wiele innych.

Organizatorami rajdu są:

– Burmistrz Nowogrodu Bobrzańskiego
– Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Nowogrodzie Bobrzańskim
– Stowarzyszenie FIBER
– Ryszard Król